اختصاص 1800میلیارد تومان برای پوشش داروهای بیماران خاص

۱۳۹۳/۰۸/۰۴ - ۱۲:۵۳ - کد خبر: 124996

سلامت نیوز: عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی از اختصاص یک هزار و 800 میلیارد تومان برای پوشش داروهای بیماران خاص و صعب العلاج و داروهای گران قیمت خبر داد.

محمد باقر هوشنگی در گفتگو با مهر درباره پوشش داروهای جدید گفت: پوشش داروهای جدید براساس تصویب شورای عالی بیمه و سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت و درمان انجام می شود و هر مورد دارویی که به آنها به تفاهم برسیم در صورت تامین اعتبارات لازم تحت پوشش قرار می دهیم.

وی با اشاره به اینکه بخشی از اعتبارات پوشش داروها از سوی دولت تامین می شود گفت: در سال جاری هزار و 800 میلیارد تومان برای پرداخت مابه التفاوت داروهای بیماران خاص و صعب العلاج در اختیار سازمان های بیمه گر قرار می گیرد.

وی تاکید کرد: بخشی از بیماران که دارای بیماری های خاص هستند و باید از این داروها استفاده کنند تحت پوشش سازمان سلامت هستند و بخشی دیگر نیروهای مسلح و سایر سازمان های بیمه گر بنابراین این اعتبار میان این سازمان ها برای جبران مابه التفاوت هزینه داروها تقسیم خواهد شد.

عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی گفت: سازمان بیمه سلامت هیچ مشکلی برای تحت پوشش قرار دادن داروی بیماران خاص و صعب العلاج ندارد و هر تعدادی که شورای عالی بیمه و وزارت بهداشت به تفاهم برسند تحت پوشش قرار می گیرد.

هوشنگی در مورد پوشش داروهای نازایی گفت: در حال حاضر 28 قلم دارو برای درمان بیماری های نازایی تحت پوشش بیمه هستند و در آینده نزدیک تعداد اقلام داروهای تحت پوشش بیشتر می شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.20486s, 19q