دبیر علمی کنگره بین المللی پوست ، زیبایی و لیزر:

سودجویان با تبلیغات دروغین در بحث زیبایی پوست دُکان باز کرده اند

۱۳۹۳/۰۸/۰۴ - ۱۳:۰۲ - کد خبر: 124999

سلامت نیوز: دبیر علمی کنگره بین المللی پوست ، زیبایی و لیزر گفت:متأسفانه امروزه بسیاری از افراد سودجو با تبلیغات دروغین خصوصا در بحث زیبایی پوست دُکان باز کرده اند و خودسرانه بدون داشتن تخصص در زمینه پوست اقدامات درمانی انجام می دهند؛ این افراد صدمات جبران ناپذیری را به سلامت افراد وارد کرده اند.

به گزارش سلامت نیوز ، دکتر علیرضا فیروز ، دبیر علمی کنگره بین المللی پوست ، زیبایی و لیزر با بیان اینکه کنگره امسال نسبت به سال های گذشته دارای ویژگی های خاصی است، اظهار داشت: در این دوره از کنگره 34 سخنران از 14 کشور دنیا که جزء سرآمدان رشته تخصصی پوست هستند آخرین نتایج و تحقیقات خود را ارائه می دهند ضمن اینکه در زمینه آخرین دستاوردهای علمی در زمینه بیماری های پوستی، زیبایی و لیزر نیز بحث و تبادل نظر می کنند.

وی افزود: برگزاری چنین همایش هایی در درجه اول باعث می شود از تحقیقات و دستاوردهای نوین دنیا در تشخیص بیماری و درمان بهره ببریم و از آن در برنامه های علمی، آموزشی و پژوهشی داخل کشور استفاده کنیم.

دبیر علمی کنگره تازه های پوست در خصوص جایگاه کشورمان در دنیا بیان کرد: خوشبختانه در 10 سال اخیر در علوم پزشکی رشد چشمگیری را داشتیم تا جایی که بیشترین افزایش تعداد مقالات پزشکی را در دنیا داشته ایم که رشته درماتولوژی نیز در این روند نقش داشته است .

دکتر فیروز، کمبود بودجه های پژوهشی را یکی از چالش های این حوزه دانست و گفت: متاسفانه در چند سال اخیر بودجه های پژوهشی دچار مشکل شده است. ضمن اینکه ورود غیرمتخصصان به حوزه درمانی پوست خصوصا زیبایی از دیگر چالش های ما به شمار می رود.

وی افزود: متأسفانه امروزه بسیاری از افراد سودجو با تبلیغات دروغین خصوصا در بحث زیبایی پوست دُکان باز کرده اند و خودسرانه بدون داشتن تخصص در زمینه پوست اقدامات درمانی انجام می دهند؛ این افراد صدمات جبران ناپذیری را به سلامت افراد وارد کرده اند.

فیروز ادامه داد: پوست وسیع ترین عضو بدن است که بسیار حساس بوده و از ساختمان بسیار پیچیده ای دارد و دارای سلول های مختلف است، کسی باید در حوزه درمانی پوست وارد شود که به ساختار این عضو از بدن آشنایی کامل داشته باشد و در این راستا تخصص لازم را کسب کرده باشد.

وی در خصوص تبلیغات شبکه های ماهواره ای مبنی بر معرفی انواع کرم، ماسک و دیگر موارد برای درمان ضایعات پوستی ، تصریح کرد: به افراد توصیه می شود برای درمان هر ضایعه پوستی به متخصص آن مراجعه کنند ؛ متأسفانه مشکلی که در این زمینه در کشور ما وجود دارد این است که کنترل های قوی در این خصوص وجود ندارد تا جایی که بحث دخالت افراد ناوارد در حیطه پوست و زیبایی به یکی از چالش های بزرگ تبدیل شده است این در حالی است که بحث زیبایی نیز پایه های علمی علمی برای خود دارد.

لازم به ذکر است کنگره بین المللی پوست زیبایی و‌لیزر 7 لغایت 9 آبان در هتل المپیک تهران برگزار می شود.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت اینترنتی www.crtsdl.tums.ac.ir و یا با شماره تلفن 88963804 تماس حاصل نمایند.نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.50216s, 19q