مساله محوري و هدفمندي در پژوهش، مهمترين رويكرد بند 26 قانون بودجه است

۱۳۸۷/۰۶/۳۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12516
مساله محوري و هدفمندي در پژوهش، مهمترين رويكرد بند 26 قانون بودجه است
به گزارش سلامت نیوز به نقل ازايسنا، دكتر كامران باقري لنكراني كه در نشست مشترك وزرا و روساي دانشگاه‌ها، شركت‌هاي بزرگ و بانك‌ها به موسسات انتفاعي دولتي مشمول بند 26 قانون بودجه سال 87 سخن مي‌گفت، خاطرنشان كرد: موضوع بند 26 قانون بودجه 1387 كل كشور فرصتي فراهم كرده تا هم موسسات دولتي بتوانند نيازهاي تحقيقاتي خود را بيان كنند و هم دانشگاه‌ها بتوانند در ارتباط دو سويه اين نيازها را پايه‌ريزي كنند.

وي ضمن اعلام اين كه نوع نگاه به اين مسائل ممكن است بين دانشگاه و شركت‌ها از يك منظر نباشد، بيان كرد: برگزاري چنين جلساتي باعث مي‌شود كه به مسائل از يك ديد مشخص نگاه كنيم.

وزير بهداشت با بيان اينکه علوم پزشکي در طرح‌هاي تحقيقاتي شرکت‌ها مغفول مانده است گفت: ميان اولويت‌هاي مطرح شده نوعي ناهمگني وجود دارد.

دكتر باقري لنكراني، ماده 26 قانون بودجه سال جاري را فراتر از يک تفاهم نامه ميان دانشگاه‌ها و شرکت‌هاي دولتي خواند و مساله محوري و هدفمندي در پژوهش را مهمترين رويكرد اين قانون خواند.

دكتر لنكراني تصريح كرد: مباحث بسيار مهمي چون بهداشت حرفه‌اي در محيط‌هاي كار در اين جلسات مطرح است كه نيروي كار را تهديد مي‌كند. اين در حالي است كه بسياري از مشكلات شغلي مورد توجه مسوولان نيست و همين مشكلات باعث مي‌شود كه سلامت جامعه فعال كشور تحت تضعيف قرار بگيرد.

وي در اين خصوص توضيح داد: در اين زمينه چاره‌انديشي‌هايي مبني بر ايجاد دانشكده بهداشت در 30 استان كشور انجام شده كه با تجربياتي كه داشتند توانستند آثار خوبي بر جاي بگذارند.

دكتر لنكراني افزود: در زمينه توليد محصولات جديد توليداتي كه شركت‌هاي بزرگ دارند مي‌توانند حلقه‌ا‌ي براي اتصال آن به صنايع پزشكي ايجاد كنند.

وي در خصوص انجام اين فعاليت‌ها بيان كرد: تمامي اين فعاليت‌ها براي افزايش رضايت كاركنان، افزايش بهره‌وري، ثروت و هدفمندتر شدن بخشي از فعاليت‌ها مي‌باشد.

وزير بهداشت عنوان كرد: وزارت بهداشت در برخي مواقع مشتري بسياري از فعاليت‌هاي تحقيقاتي از جمله زيرساخت‌هاي بهداشت سلامت مي‌باشد كه اميدواريم با همكاري‌هاي چندجانبه آن را عملياتي كنيم.

وي در پايان به ضرورت توجه به اجرايي شدن اختراعات ثبت شده و استفاده از نتايج تحقيقات علمي اشاره كرد و افزود: آنچه كه در كارهاي پژوهشي مي‌توانيم به آن افتخار كنيم اين است كه شاهد تاثير اختراعات ثبت شده در كشور باشيم.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.03368s, 18q