حجامت با كاهش آهن خون، مقاومت بدن را در برابر سرطان افزايش مي‌دهد

۱۳۸۷/۰۶/۳۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12518
حجامت با كاهش آهن خون، مقاومت بدن را در برابر سرطان افزايش مي‌دهد
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر ليوزا چارسکي در مقاله‌اي در مجله بين المللي سرطان عنوان کرد: مطالعات اوليه نشان مي دهد که سطح پايين آهن نگهداري شده توسط بدن مي‌تواند باعث محافظت در مقابل سرطان با کاهش استرس هاي مضر اکسيداتيو بدن شود.

براي بررسي اين موضوع دکتر زاچارکسي از مرکز پزشکي ورمونت و گروهش، داده هاي يک گروه از افراد مسن را که خونريزي شريان ساق پا داشتند با يک گروه شاهد مقايسه كردند.

ميانگين سطح پروتئين نگهدارنده آهن که فريتين ناميده مي شود، 122 نانو گرم در ميلي ليتر بوده است. تست حجامت هر شش ماه يک‌بار انجام مي گرفت تا سطح فريتين بين 25 تا 60 ميلي گرم در ميلي ليترحفظ شود.

طي يک دوره بررسي 5/4 ساله، 60 مورد جديد بيماري هاي بدخيمي در گروه شاهد ديده شد، در حالي که اين تعداد در گروهي که آهن خونشان کم شده بود 38 مورد بود.

محققان دريافتند که خطر ظهور موارد بدخيمي و سرطان و مرگ بر اثر سرطان در گروهي که حجامت مي کردند به طور حيرت انگيزي پايين تر است.

محققان بيان کردند: هيچ علت دقيقي براي اين موضوع و تاييد آن در دست نيست و به اين ترتيب مطالعات بيشتر در اين خصوص مورد نياز است. همچنين آنها عنوان کردند که ارزيابي و تحقيق پژوهشگران سرطان خون و آهن نيز در اين‌باره مورد نياز است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.91205s, 18q