پایان گروگانگیری با عملیات ضربتی در تهران

۱۳۹۳/۰۸/۰۶ - ۱۶:۴۰ - کد خبر: 125338

سلامت نیوز: سه مرد که اقدام به گروگان گرفتن پسری افغان کرده بودند، توسط پلیس شناسایی و در یک عملیات ضربتی دستگیر شدند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران ساعت 21:40 شب گذشته ماموران کلانتری 170 کهریزک از طریق تماس شهروندی با سامانه مرکز فوریت های پلیسی 110 تهران بزرگ از وقوع گروگانگیری در آدرس کهریزک، شورآباد، مطلع و سریعا واحد گشت انتظامی این یگان در محل حاضر و به بررسی موضوع پرداختند.

در همین حین شخصی به هویت حمید از اتباع افغان به واحد گشت مراجعه و بیان داشت: دوست بنده به نام قربان که او هم از اتباع افغان می‌باشد، توسط افرادی به گروگان گرفته شده و در منزل مسکونی زندانی شده است.

در ادامه ماموران ضمن بررسی صحبت های مرد افغان و اطمینان از صحت گفته‌های حمید، موضوع را به سرکلانتری نهم اطلاع و طی هماهنگی‌های به عمل آمده و با حضور گشت‌های کلانتری، طرح ضربتی جهت نجات فرد گروگان گرفته شده را به اجرا درآوردند.

سپس ماموران با شناسایی منزل مورد نظر و بستن راه های فرار ، وارد خانه شدند و دو نفر از گروگانگیران را به نام های سامان و کیوان دستگیر کردند.

در بازجویی از سامان و کیوان مشخص شد که قربان در اتاقکی در زیر زمین خانه زندانی شده است، لذا ماموران به زیرزمین رفته و در حالی که یکی دیگر از گروگانگیران به هویت حجت در حال ضرب و شتم قربان بود، او را دستگیر و فرد گروگان گرفته شده را آزاد کردند.

پس از انتقال متهمان به کلانتری، قربان به ماموران گفت: سامان مرا با ترفندی به خانه اش کشاند و سپس با همکاری حجت و کیوان دست و پاهایم را بستند و با آزاد کردن چندین سگ شروع به آزار و اذیت من کردند و سپس با ضرب و شتم درخواست 21 میلیون تومان وجه نقد در ازای آزادیم را کردند.

فرد گروگان گرفته شد، ادامه داد: از آنجایی یکی از تلفن های همراهم از چشم 3 گروگانگیر دور مانده بود، توانستم با پیامک دوستم حمید را در جریان گروگانگیری قرار دهم.

سرهنگ خلیل شهبازی سرکلانتر نهم پلیس پایتخت درباره این خبر به باشگاه خبرنگاران، گفت: این طور که تحقیقات پلیسی مشخص کرده است، انگیزه این گروگانگیری اختلاف حساب قربان و حجت بوده است، لذا پرونده متهمان جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی فرستاده شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.15427s, 18q