مصرف كافي آب و مايعات در سحر موجب جلوگيري از بوي بد دهان و دندان مي شود

۱۳۸۷/۰۶/۳۰ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12534
    مصرف كافي آب و مايعات در سحر موجب جلوگيري از بوي بد دهان و دندان مي شود
داريوش نظري در گفت و گو با پانا افزود: التهاب لثه، استفاده از غذاهاي گوگرد دار مانند سير و پياز ،باقي مانده غذاها بين پركردگي دندان يا بافت، از بين رفتن و شكسته شدن دندان، جمع شدن يا باقي ماندن غذا در قسمت عقب زبان و توجه نكردن به پاكيزگي و شست و شوي درست آن و مصرف دخانيات از مهم ترين عوامل بوي بد دهان در تمام طول سال و به خصوص در ماه رمضان است.

وي اضافه كرد: متاسفانه افرادي كه دندان مصنوعي را جايگزين دندان هاي طبيعي كرده اند، در اثر سهل انگاري و شست و شوي نامناسب دندان ها و نگهداري نكردن آن ها در آب به هنگام شب از بوي بد دهان در طول روز شكايت دارند.

اين دندانپزشك با بيان اين مطلب كه خشكي دهان در برخي افراد، بوي بد دهان را در پي دارد افزود: با خشكي دهان و كم شدن ترشحات بزاق در اثر مصرف ناكافي آب و مايعات در سحر بوي بد دهان در فرد احساس مي شود.

وي، بيماري قند را يكي از عمده بيماري هايي دانست كه ميزان ترشح بزاق دهان را كم كرده و سوزش و خشكي زبان و دهان را در فرد ايجاد مي كند.

نظري، پوسيدگي دندان ها را نيز در به وجود آمدن بوي بد دهان موثر دانست و گفت: با پاك نگه داشتن دندان ها به وسيله دهان شويه ها و نخ دندان پس از صرف افطار و سحر مي توان اين عارضه را از بين برد.

نظري در پايان از ديگر علل ايجاد بوي بد دهان در افراد را بيماري هاي سينوزيت، عفونت گوش مياني، دستگاه تنفسي و عفونت شش ها يا دستگاه گوارش برشمرد و به افراد روزه داري كه مبتلا به اين بيماري ها هستند و در طول روز بوي بد دهان آن ها را احساس مي كنند، توصيه كرد: براي رفع خشكي دهان و بوي بد آن در طول روز چند بار دهان خود را با آب بشويند تا اين مشكل برطرف شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.3876s, 18q