استرس مي تواند سبب نفخ شکم شود

۱۳۸۷/۰۶/۳۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12547
 استرس مي تواند سبب نفخ شکم شود
دکتر ليلا آزادبخت محقق دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي و متخصص تغذيه روز شنبه در گفت گو با ايرنا گفت: بسياري از افراد از اين مسئله بسيار ناراحتند و نمي دانند که چگونه دچار نفخ شکم نشوند.
وي با بيان اينکه تغذيه در پيشگيري از نفخ شکم موثر است، افزود: وقتي يک ساندويچ در دست‌تان مي‌گيريد و در هياهوي يک خيابان شلوغ آن را همراه با هواي زيادي مي‌بلعيد انتظار نداشته باشيد که بعد از چند دقيقه احساس درد در شکم نکنيد.
آزادبخت اظهار داشت: در فضايي آرام، و بصورت نشسته در مدت 30 دقيقه غذايتان را بجويد و هول نباشيد ،20 تا 30 گرم خوردن موادي مانند غلات غني شده ميوه‌ها و سبزي‌ها در روزها براي هضم غذا ضروري است، خوردن بيش از حد آنها مي‌تواند سبب مختل شدن گوارش غذا و نفخ شود.
وي با اشاره به اينکه سبزيجات سبب هضم شدن بهتر غذا مي‌شود، گفت: مصرف سبزي‌هاي خشک و سيب‌زميني براي کساني که دستگاه گوارش ضعيفي دارند مناسب‌ نيست.
آزادبخت يادآور شد: پختن غذاها، هضم آنها را راحت‌تر مي‌کند، سعي کنيد سبزي‌ها را به صورت خام اما گوشت و حبوبات و غلات را به صورت پخته مصرف کنيد و مصرف زياد نمک نيز سبب جذب مقدار فراواني آب از معده مي‌شود. ميزان نمک را در غذاهايتان کاهش دهيد و از غذاهاي فوري و صنعتي کمتر استفاده کنيد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.78165s, 18q