آمريکا واردات بيش از 30 داروي ژنريک را از هند ممنوع کرد

۱۳۸۷/۰۶/۳۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12557
 آمريکا واردات بيش از 30 داروي ژنريک را از هند ممنوع کرد
به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاري فرانسه ، رنبکسي که شرکت ژاپني دايچي سانکيو آن را خريداري کرده است، از اين اقدام اداره نظارت بر مواد غذايي و دارويي آمريکا(اف دي اي) ابراز تاسف کرده است.
رنبکسي طي بيانيه اي به بورس سهام مومبايي اعلام کرد که به تمام نگرانيهاي اداره نظارت بر مواد غذايي و دارويي آمريکا پاسخ داده و گمان مي کرد پيشرفت هايي حاصل شده است.
اخبار مربوط به اين تصميم اداره نظارت بر مواد غذايي و دارويي آمريکا، سهام شرکت رنبکسي را 54/10 درصد يا 8/42 روپيه کاهش داد. اين شرکت بزرگترين شرکت توليد کننده داروهاي ژنريک هند و يکي از بزرگترين تامين کننده هاي داروهاي ژنريک در بازار آمريکا است.
در سال مالي گذشته حدود يک چهارم کل درآمد رنبکسي از محل فروش دارو به آمريکا بدست آمد.
اداره نظارت بر مواد غذايي و دارويي آمريکا، نقص در فرايندهاي توليد دارو را علت تصميم خود مبني بر ممنوعيت واردات اين شرکت اعلام کرد.
اين شرکت اعلام کرد چنانچه فرصت بررسي مسائل فراهم شود به همکاري با اف دي اي براي حل مسائل باقيمانده ادامه مي دهد.
براساس دستور اف دي اي، فقط کپسول هاي خوراکي گانسيکلووير که يک داروي ضدويروسي است مستثني شده است.
شرکت رنبکسي که تنها تامين کننده اين دارو است اجازه عرضه اين دارو را به آمريکا خواهد داشت و مسئولان آمريکايي نظارت ويژه اي براي تضمين حل مشکلات توليد انجام خواهند داد.
اين اداره قصد ندارد داروهاي موجود در بازار را جمع آوري کند زيرا هيچ شواهدي تا به امروز دال بر اينکه راباکسي فراورده هاي معيوب ارسال کرده است وجود ندارد.
ژوييه گذشته وزارت دادگستري آمريکا پرونده اي را در يک دادگاه فدرال مريلند گشود و در آن شرکت رنبکسي را به جعل اسناد مربوط به يک تحقيق در مورد کيفيت داروهاي توليدي خود متهم کرد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.99356s, 19q