تقدیر سه وزیر بهداشت از ۵۰ سال خدمات پزشکی دکتر دولتی

۱۳۹۳/۰۸/۰۹ - ۱۱:۴۴ - کد خبر: 125583

سلامت نیوز : شب گذشته مراسم جشن تولد یحیی دولتی از متخصصان برجسته کشور در 80 سالگی برگزار شد.

در این مراسم علاوه بر جشن تولد، مراسم تقدیری نیز از 50 سال خدمات پزشکی وی به عمل آمد که طی آن سه وزیر سابق بهداشت مراتب تشکر و تقدیر خود را از خدمات دولتی بیان کردند.

در این مراسم علاوه بر ایرج فاضل، رضا ملک‌زاده و علیرضا مرندی وزرای سابق بهداشت، حجت‌الاسلام دعایی سرپرست مؤسسه اطلاعات، صادق زیباکلام استاد علوم سیاسی و رسول دیناروند رئیس سازمان غذا و دارو کشور نیز حضور داشتند.

دعایی در ابتدا ضمن شوخی با حضار گفت: وقتی من را دعوت کردند گفتم نشد که مجلسی باشد که در آن آخوند نباشد، سپس با خنده رو به حضار گفت خدا صبرتان بدهد.

وی در ادامه به نحوه آشنایی خود با دکتر یحیی دولتی اشاره کرد و گفت: زمانی که من نماینده مجلس بودم، علامه جعفری از من خواستند که پزشک حاذقی به ایشان معرفی کنم، من از دکتر شیبانی پرس و جو کردم که ایشان آقای دولتی را معرفی کرد و گفت وی از افتخارات علمی کشور محسوب می‌شود.

دعایی ادامه داد: زمانی که با آقای دولتی تماس گرفتم می دانستم که ایشان وقت‌های چند ماهه می‌دهد و مطبش بسیار شلوغ است، اما وقتی به وی گفتم که علامه جعفری از شما وقت می‌خواهد، به من گفت آدرس منزل استاد را بده تا من امشب شخصاً به حضور استاد برسم.

سرپرست مؤسسه اطلاعات با تأکید بر این نکته که این تواضع و منش دولتی برای من درس بود، خاطره‌ای تعریف کرد و گفت: سوار یکی از هواپیماها قصد مسافرت داشتم که خلبان از من دعوت کرد تا به کابین او بروم، من به سرمیهماندار گفتم مردم که نمی‌دانند خلبان دوست من است و من را دعوت کرده، اگر من جلوی چشم همه به کابین خلبان بروم خوب نیست.

در ادامه مراسم، ایرج فاضل وزیر اسبق بهداشت نیز گفت: ما بزرگداشت را پیش از این برای کسانی که فوت کرده بودند برگزار می‌کردیم، اما خوشحالم که این سنت تقدیر و بزرگداشت در زمان حیات بزرگانی مانند دولتی برگزار می‌شود.

علیرضا مرندی وزیر اسبق بهداشت و رئیس کنونی فرهنگستان علوم پزشکی نیز تأکید کرد: من هر چه از دولتی بگویم کم است و عجز خود را در این زمینه اعلام می‌کنم.

وی به عضویت دکتر دولتی در انجمن اسلامی پزشکان اشاره کرد و گفت: سالها قبل از انقلاب و زمانی که اسلام از سوی مسئولان حمایت نمی‌شد، ایشان عضو انجمن اسلامی پزشکی بودند.

این نماینده مجلس، بشاش بودن را از خصوصیات اصلی دولتی عنوان کرد و گفت: ایشان در این سن نیز به انسان انرژی می‌دهد.

رضا ملک‌زاده وزیر اسبق بهداشت و معاون فعلی تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت نیز گفت:‌ من زمانی که در 39 سالگی وزیر شدم، دکتر دولتی به ملاقام آمد و در حالی که 60 سال از عمرش می‌گذشت پیشنهاد تأسیس مرکز تحقیقات پوست و جذام را به ما داد، این برای من جای تعجب داشت که چطور این مرد بعد از 30 سال خدمت در ارتش و راه‌اندازی بیمارستان چمران، حالا با انرژی در 60 سالگی دنبال راه‌اندازی مرکز جذام است.

در ادامه این مراسم از تمبر یادبود استاد دکتر یحیی دولتی رونمایی شد و هدایای تولد و تقدیرنامه‌هایی ار مراکز دولتی و خصوصی به ایشان اهداء گردید.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.91164s, 18q