راهکار موثر پیشگیری از سقط جنین

۱۳۹۳/۰۸/۰۹ - ۱۳:۰۰ - کد خبر: 125602

سلامت نیوز : رئیس انجمن علمی متخصصین زنان و مامایی ایران هشدار داد که سه ماه اول دوران بارداری، شایعترین دوره سقط جنین برای مادران باردار است.

دکتر اعظم السادات موسوی در حاشیه برگزاری هفتمین کنفرانس ماهانه انجمن متخصصین زنان و مامایی ایران که در سالن سعدی برج میلاد تهران، گفت: از آنجایی که سقط جنین یکی از علل مهم مرگ و میر مادران محسوب می شود و براساس تفاهم نامه ای که ما بین وزارت بهداشت و دفتر سلامت خانواده و همچنین انجمن متخصصین زنان و مامایی ایران منعقد گردید، قرار شد قدم های اساسی در راستای کاهش مرگ و میر مادری و بحث سقط جنین برداشته شود.
وی در مورد علت سقط جنین در سه ماه اول توضیح داد: معمولاً براثر اختلالات کروموزومی و هورمونی در جنین، سقط اتفاق می افتد که اگر منجر به تکرار در آینده شود می تواند عوارض جدی برای مادر داشته باشد.
موسوی، یکی از راهکارهای موثر در پیشگیری از سقط جنین در مادران باردار را بررسی های دقیق قبل از دوران بارداری عنوان کرد و افزود: با بررسی های کارشناسی می توان علت احتمالی سقط را مشخص کرده و با طرح یک نقشه درمانی مناسب و تعیین زمان مناسب برای بارداری از دچار شدن مادران به سقط جلوگیری کرد.
وی گفت: یکی از مهم ترین مراحل زندگی هر خانم، دوران بارداری وی است و همانطور که می دانید کمک به سلامت مادر و پیشگیری از سقط جنین از شاخص های مهم توسعه یافتگی در جامعه محسوب می شود و برنامه وزارت بهداشت و سایر دستگاه های ذیربط بر این است که آمار مرگ و میر مادران را از 19.7 به 16 فوت در هر 100 هزار تولد زنده کاهش دهیم و به همین منظور سلسله کنفرانس های ماهانه به صورت علمی و عملی برنامه ریزی شده و این هفتمین کنفرانس علمی است که با موضوع سقط جنین برگزار می شود.

موسوی ادامه داد: مباحثی چون سقط جنین و روش های جلوگیری و پیشگیری از آن، سقط های تکرار شونده که منجر به عوارض جدی برای مادر و جنین می شوند، سقط های عفونی و سقط های دیر رس از جمله مواردی هستند که در این کنفرانس مورد بررسی و تبادل نظر علمی اساتید و متخصصان سراسر کشور قرار گرفت.

مهر

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.45783s, 19q