معاون پرستاری وزیر بهداشت خبر داد

بازنگری چارت‌ درمانی در وزارت بهداشت

۱۳۹۳/۰۸/۱۰ - ۱۳:۲۲ - کد خبر: 125719

سلامت نیوز: رئیس سازمان نظام پرستاری کشور با اشاره به بازنگری چارت‌های درمانی در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: در چارت‌ جدید محاسبه نیرو بر اساس تعداد بیماران است و نه اینکه مانند گذشته با توجه به تعداد تخت‌ها باشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، "محمد میرزابیگی" در جمع تعدادی از پرستاران و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی جیرفت با تسلیت درگذشت پرستار منوجانی حین بازگشت از مأموریت به جامعه پرستاران به ویژه پرستاران جنوب کرمان بیان کرد: از کنار این فداکاری‌ها به راحتی نباید گذشت و نوع خدمت آن‌ها باید برای ما به عنوان اسوه و الگو باشد تا رهروان خوبی باشیم.

وی با بیان اینکه نیروی پرستاری کم است و در این بین پرستار مرد کمتر است، افزود: پرستاری حرفه خاصی است با توجه به اینکه خدمت در عرصه سلامت کار خاصی است و با جان مردم سروکار دارد، باید به سمتی برویم که پرستاران شوق به خدمت داشته باشند و با علاقه کار کنند.

معاون پرستاری وزیر بهداشت با اشاره به اهمیت رسیدگی به معیشت پرستاران گفت: در عمل باید اتفاقی بیفتد تا تحول در نظام سلامت همه جانبه و در همه زوایا باشد و نفع اساسی متوجه مردم باشد، به ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته که مردم نیاز دارند، خدمات بهتر و بیشتری دریافت کنند.

میرزابیگی ادامه داد: دولت با فعالیت‌هایی که دارد، سلامت را به اولویت نخست کشور آورده است و هزینه‌های خوبی در این راستا اختصاص داده شده و تلاش می‌شود وضعیت از این بهتر شود.

وی عنوان کرد: گلایه پرستاران این است که سهم آنها در تحول نظام سلامت به درستی دیده نشده است که به حق است و در این زمینه تلاش‌های بسیار جدی در حال انجام است.

رئیس سازمان نظام پرستاری کشور با بیان اینکه کمک پرستاری با نام دیگر ادامه پیدا می‌کند، اظهار کرد: با تربیت نیرو با آموزش مهارتی که منجر به مدرک مهارتی در دوره‌های کوتاه مدت شش ماهه تا یک‌سال می‌شود، تعدادی نیروی کمک پرستاری با نامی دیگر تربیت می‌شوند و برای مناطق محروم در این زمینه برنامه‌های ویژه‌ای داریم تا ماندگاری نیروها تضمین شود.

میرزابیگی با اشاره به لزوم ایجاد سیاست ماندگاری نیرو در مناطق محروم تصریح کرد: سیاست‌ها به سمتی می‌رود که نیروهای بومی تربیت شوند تا نیروهای ماندگار و باتجربه داشته باشیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.63212s, 18q