اعتراض به بی عدالتي هاي مداوم در سيستم بهداشت کشور

بیانیه پرستاران در تجمع مقابل مجلس:یک ماه به مسئولین فرصت می دهیم

۱۳۹۳/۰۸/۱۰ - ۱۵:۳۰ - کد خبر: 125745
بیانیه پرستاران در تجمع مقابل مجلس:یک ماه به مسئولین فرصت می دهیم

سلامت نیوز: حقوق پايمال شده ي پرستاري و به تبع آن بيماران بسيار زياد است و در طول ساليان متمادي به تعداد آنها افزوده شده و اخيرا بي مهري ها نسبت به پرستاري و کل پيراپزشکي به اوج خود رسيده است.

به گزارش سلامت نیوز، متن بیانیه پایانی تجمع پرستاران ماقبل مجلس به شرح زیر است:

به نام خداوند بخشنده و بخشايشگر

مقام معظم رهبري :پرستار، عضو حيات بخش نظام سلامت کشور است

افتخار مي کنيم به کشور عزيزمان ايران اسلامي و سلام مي فرستيم به صاحب اين ماه عزيز، حسين ابن علي (ع) و همه ي آزادگان و عدالت خواهان تاريخ؛

افتخار مي کنيم به حضور آگاهانه و عدالت خواهانه ي همکاران پاک و پاکي دوست.

پرستاراني که از اجرا نشدن قوانين به حق خود، به ستوه آمده و فريادي به بلنداي سکوت سر دادند تا مراتب اعتراض خود را براي چندمين بار به گوش مسئولين برسانند؛ اميد است از اين تاريخ به بعد صداي پر جمعيت ترين اعضاي سيستم بهداشت و درمان کشور بهتر به گوششان رسيده و چشماني را که عامدانه نابينا شده بازکنند و حقوق اين قشر زحمتکش جامعه و وجودشان را به رسميت بشناسند.

درود مي فرستيم به پرستاران سراسر کشور که از دل و جان هماهنگ با خواسته هاي به حقشان، در اين جمع حاضر شده اند و به تمام پرستاراني که عليرغم ميل باطنيشان از حضور به دليل رهانکردن بالين بيمار سر باز زدند تا مبادا خدشه اي بر روند درمان بيماران بي گناه وارد آيد و در واقع حقوق بيماران را از حق خود بالاتر دانستند؛ درود بر شرافت شما که بار ديگر در عمل ثابت کرديد که کار شما از سالها عبادت با ارزشتر است.

بيانيه ي حاضر در جمع نمايندگان پرستاران کل کشور که به صورت خودجوش در مقابل مجلس در اعتراض به ناعدالتي هاي مداوم در سيستم بهداشت کشور رخ مي دهد حاضر شده اند خوانده مي شود. پشتوانه ي اين مصوبه حمايت کليه ي پرستاران ايران زمين است.

حقوق پايمال شده ي پرستاري و به تبع آن بيماران بسيار زياد است و در طول ساليان متمادي به تعداد آنها افزوده شده و اخيرا بي مهري ها نسبت به پرستاري و کل پيراپزشکي به اوج خود رسيده است؛ لذا مهمترين خواسته هاي به حق ما در شرايط کنوني به شرح زير بوده و ساير مطالبات در مجالي ديگر پيگيري خواهد شد:

1-اجراي بي قيد و شرط قانون تعرفه گذاري خدمات پرستاري که بيش از هفت سال از تصويب آن در مجلس هفتم شوراي اسلامي ميگذرد.

2-اجراي عدالت در پرداختها؛بين کليه ي تيم درمان اعم از پزشکان و پرستاران و ...

3- مسئوليتهايي که مربوط به پرستاران است و در حال حاضر به ناحق در اختيار عده اي خاص بجز پرستاران قرار دارد بايد به اعضاي تيم پرستاري برگردد.

4-انتخاب و حضور نمايندگان پرستاري در کارگروه ها و جلساتي که مبناي تصميم گيري در مورد پرستاري است تا عده اي تماميت طلب که عدم حسن نيتشان بر پرستاران پوشيده نيست نتوانند اجحاف در حق اين قشر را ادامه دهند.

در پايان اعلام ميداريم که پرستاران عضوي از وزارت بهداشت و درمان بوده و وظيفه ي اجراي قانون هفت سال بر زمين مانده ي مصوب مجلس مبني بر تعرفه گذاري خدمات پرستاري بر عهده ي وزارت مذکور است اما مسئولين ذيربط از اجراي آن به بهانه هاي واهي سر باز مي زنند،لذا بارها با شيوه هاي مختلف مانند ارسال نامه به مجلس، نامه به وزير محترم و حتي شخص رييس جمهور با بيش از بيست و چهار هزار امضا، تجمع هاي مسالمت آميز خواستار حق خود شديم که متاسفانه جوابي نگرفتيم. از نمايندگان محترم تقاضا داريم تا با استفاده از قدرت قانوني خود وزير بهداشت را مکلف به اجراي قانون مذکور نمايند.ما پرستاران ايران اعلام مي کنيم که با اعضاي تيم درمان مشکلي نداريم و فقط خواهان حق و حقوق خودمان از وزارت خانه هستيم اما دستاني در کار است که ما را در مقابل دوستان پزشک قرار دهد که چنين چيزي صحت ندارد.

پرستاران بيدار و هميشه در صحنه ي ايران، با هوشياري تحسين برانگيز خود عليرغم تمام نامهرباني ها و ستم ها که در حقشان صورت گرفته هيچگاه مراتب اعتراض خود را طوري بيان نکرده ک نامحرمان و بدخواهان بتوانند از آن سوء استفاده بکنند و مي دانند که چشم اميد بسياري از کشورهاي جهان به ايران و رهبر فرزانه ي مسلمين جهان دوخته شده است لذا پرستاران هرگز به خود اجازه نداده اند که اوقات شريف و پر مشغله ي رهبري را به خود اختصاص داده و خواسته هاي صنفي را هر چقدر هم حق، نزد ايشان ببرند که در اين صورت قطعا مشکل بي عدالتيها حل خواهد شد.

چشم اميد پرستاران به وزارت بهداشت است که وظيفه ي خود را به طور شايسته انجام دهد که تاکنون عملي نشده است. از نمايندگان محترم مجلس مي خواهيم که با عملي کردن وعده و عيدها و احقاق حقوق پرستاران مرهمي بر زخم اعتماد از دست رفته ي شان بگذارند در غير اينصورت و با قطع اميد از مجلس،عليرغم ميل باطنيمان شکايتمان را نزد مقام عظماي ولايت؛ رهبر معظم مسلمانان جهان خواهيم برد و مطمئنيم که به حقوق خود خواهيم رسيد چرا که خواسته هايمان کاملا بر عدالت استوار است.

از رسانه ي ملي مي خواهيم ملي باشد و به وظيفه ي مبنايي خود عمل کند و تنها تريبون قشر خاصي نباشد که بنشينند و از طرح خودساخته که خودشان سودش را مي برند دفاع کند بلکه سعي کند که صداي همهگان را به گوش ملت برسد....

در پايان ما پرستاران حاضر به نمايندگي از تک تک پرستاران اعلام مي داريم که يک ماه فرصت براي اجرايي شدن بي قيد و شرط و غير پايلوت قانون تعرفه گذاري خدمات پرستاري و بهبود شرايط موجود کاري در نظر گرفته و چنانچه حسن نيتي از مسئولين محترم دريافت نکنيم اقدامات پيگيرانه ي وسيعتري را در نظر خواهيم گرفت.

پرستاران شرکت کننده در تجمع جنب مجلس شواراي اسلامي

والسلام

هفتم ابانماه نود وسه

تجمع اعتراضی پرستاران مقابل مجلس

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.75627s, 19q