شانه کردن موهاي خيس باعث ايجاد موخوره مي‌شود

۱۳۸۷/۰۷/۰۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12587
شانه کردن موهاي خيس باعث ايجاد موخوره مي‌شود
دکتر آرزو رضايي در گفت وگو با ايسنا با بيان اين مطلب گفت: افرادي كه خارش شديد در پوست سر خود دارند به دليل ضربه‌هايي که خارش به پوست سر وارد مي‌کند، با آسيب رساندن به ريشه مو باعث ريزش شديدتر از حالت طبيعي موها و کم پشتي موي سر مي‌شوند.

وي ادامه داد: بيماريهاي پوست سر و به طور خاص شوره سر از عمده علل خارش پوست سر هستند.

به گفته وي، چربي مو دليلي بر ريزش موها نمي‌باشد و بهترين راه براي رهايي از چربي بيش از حد موها، شستشوي مکرر با شامپوهاي مخصوص موهاي چرب با قدرت پاک کنندگي زياد است که در صورت نياز شستشوي روزانه نيز توصيه مي‌شود.

وي بيشترين علل ريزش موها را مشکلات هورموني و مسائل ارثي عنوان کرد و افزود: بعضي از داروها همچون داروهاي هورموني و شيمي درماني نيز باعث ريزش مو مي‌شوند.

دکتر رضايي اظهار کرد: افزايش هورمونهاي مردانه در زنان به دليل بيماريهاي تخمدان، بيماريهاي غده تيروئيد، بيماريهاي غده فوق کليه و بيماريهاي غده هيپوفيز از عوامل شايع ريزش مو هستند که در دوران يائسگي به دليل کاهش هورمونهاي زنانگي و افزايش هورمونهاي مردانگي، ريزش موها ملموس‌تر مي‌شود.

اين متخصص پوست و مو علل ديگر ريزش مو در زنان را بعد از زايمان و دوران شيردهي عنوان کرد و افزود: اين نوع ريزش به طور طبيعي 3 ماه بعد از زايمان، بيشتر از حد عادي مي‌شود، در حالي که در دوران بارداري رشد موها زياد شده و ريزش موها کم مي‌شود.

وي با اشاره به ريزش فصلي مو در اواخر زمستان تا اوايل بهار و اواخر تابستان تا اوايل پاييز افزود: اين نوع ريزش مو به طور طبيعي در برخي افراد بروز مي‌كند که جاي هيچ گونه نگراني نداشته و موقتي است.

وي افزود: نرم کننده‌ها و ژل هيچ گونه آسيبي به مو نمي‌رسانند به طوري که افراد داراي موهاي خشک و شکننده، بايد از نرم کننده استفاده کنند که درغيراين صورت شکنندگي و موخوره باعث کم پشتي موها مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.63382s, 19q