روند افزايش عمل‌هاي جراحي لاغري در كشور نگران كننده است

۱۳۸۷/۰۷/۰۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12589
 روند افزايش عمل‌هاي جراحي لاغري در كشور نگران كننده است
عبدالجليل كلانتر‌هرمزي در گفت‌و‌گو با فارس‌ افزود: عمل‌هاي ليپوساكشن يا جراحي لاغري كه با برداشت چربي از نواحي مختلف بدن افراد چاق همراه است بعد از عمل جراحي زيبايي ‌بيني بييش‌ترين ميزان عمل‌هاي جراحي پلاستيك در ايران است. اين عمل‌ها در مواردي انجام مي‌شود كه كاهش وزن و لاغر شدن فرد با روش‌هاي معمول از طريق ورزش و رژيم غذايي ميسر نيست.
وي گفت:‌ در كشور ما طي سال‌هاي اخير به علت گسترش مصرف غذاهاي آماده و فست‌فود به سرعت شاهد گسترش چاقي و افزايش وزن در بين مردم به خصوص در بين جوانان هستيم، اين روندي است كه از سال‌هاي قبل در كشورهاي صنعتي شروع شده بود و چند سالي است كشور ما نيز همين مسير را طي مي‌كند.
وي افزود:‌ كاهش تحرك و ورزش در بين كودكان و نوجوانان و جوانان،‌ افزايش گرايش به بازي‌هاي كامپيوتري و تمايل بيش‌تر مردم به خوردن غذاهاي آماده به شدت موجب گسترش چاقي در كشور شده است و مسئولان كشور بايد هر چه زودتر براي كنترل روند چاقي در كشور، اصلاح سبك تغذيه مردم و افزايش ورزش و تحرك در بين جوانان برنامه‌ريزي كنند در غير اين صورت اين نوع از عوارض صنعتي شدن دامن ما را هم مي‌گيرند.
وي گفت: تا چند سال پيش متوسط سن افرادي كه براي جراحي برداشت چربي براي لاغري يا ليپوساكشن مراجعه مي‌كردند طيف گروه سني 30 تا 50 سال بودند اما اكنون اين طيف سني به گروه 20 تا 40 سال كاهش يافته است‌.
كلانتر هرمزي افزود: تعداد مراجعه‌كنندگان براي اين عمل جراحي در بين زنان بسيار بيش از مردان است و تقريباً زنان 10 برابر بيش‌تر از مردان براي عمل ليپوساكشن مراجعه مي‌كنند.
وي گفت: عمل جراحي ليپوساكشن اگر در شرايط استاندارد و توسط پزشكان ماهر انجام نشود، عوارض خطرناكي از جمله عفونت، تغييرات الكتروليت بدن، خونريزي و حتي گاهي مرگ را هم در پي دارد، هزينه اين عمل جراحي نيز با توجه به تجربه پزشك و بيمارستان محل عمل جراحي بين يك تا 4 ميليون تومان است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12984s, 18q