ورزش بهترين عامل براي ترك سيگار در زنان باردار است

۱۳۸۷/۰۷/۰۲ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12590
 ورزش بهترين عامل براي ترك سيگار در زنان باردار است
به گزارش سلامت نیوز به نقل از رويترز از لندن، اين نتايج پس از انجام 2 تحقيق اعلام شده كه نشان داده يك چهارم زنان بارداري كه به طور مرتب ورزش مي‌كرده‌اند موفق به ترك سيگار شده‌‌اند.
محققان بريتانيايي اعلام كرده‌اند كه ميزان ترك سيگار مشابه زناني بوده كه از جايگزين‌هاي نيكوتين براي ترك سيگار استفاده مي‌كنند.
نتايج اين تحقيق كه توسط دكتر "مايل اوشر" و همكارانش در دانشگاه جرج لندن انجام شده نشان مي‌دهد كه فعاليت بدني نقشي پررنگ و قابل قبول را در كمك به ترك سيگار در طول دوران بارداري دارد.
نيكوتين كه يكي از اعتيادآورترين مواد شناخته شده است مي‌تواند منجر به پائين آمدن وزن و ‌افزايش احتمال مرگ و مير نوزاد شده و از عوامل اختلال در يادگيري و مشكلات سلامت در دوران كودكي نيز محسوب مي‌شود.
اين محققان اعلام كردند كه حدود 17 درصد زنان بريتانيايي و 20 درصد زنان آمريكايي در جريان بارداري سيگار مي‌كشند.
جايگزين‌هاي نيكوتين يكي از راه‌هاي ترك سيگار در دوران بارداري است اما اين نگراني وجود دارد كه باعث آسيب رساندن به جنين شود كه به اين ترتيب ورزش به عنوان جايگزيني سالم براي زنان باردار مطرح مي‌شود.
دو تحقيق انجام شده بر روي زنان بالاي 18 سال بارداري انجام شده كه دست كم در روز يك نخ سيگار مي‌كشند. فعاليت‌هاي بدني اين زنان كاملاً معتدل بوده و فعاليت اصلي آن‌ها پياده‌روي بوده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.65063s, 18q