استفاده نادرست از رايانه سبب بروز تيک هاي عصبي در کودکان مي شود

۱۳۸۷/۰۷/۰۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12603
 استفاده نادرست از رايانه سبب بروز تيک هاي عصبي در کودکان مي شود
دکتر شاهرخ ميلان در گفت و گو با ايرنا افزود: تحريک چشم ها و ضعف در بينايي کودکان از ديگر عوارض انجام بيش از يک ساعت بازي رايانه اي است.
وي با بيان اينکه تلويزيون و رايانه به منظور کاهش ضرر رساني بر روي چشم ها بهتر است از نوع ال سي دي باشد، اظهار داشت: انواع تلويزيون و رايانه با لامپ تصوير داراي اشعه فرابنفش بوده که سلامت چشم را تهديد مي کند.
وي، استراحت، خواب و استفاده درست از تلويزيون و رايانه را از عوامل محيطي موثر بر روي بينايي و سلامت چشم عنوان کرد.
اين متخصص، با اشاره به ميزان استراحت لازم براي چشم ها، افزود: چشم ها حداقل به شش ساعت استراحت کامل نياز دارد اما بهترين ميزان استراحت براي چشم هشت ساعت است.
ميلان با اشاره به نحوه مطالعه و تاثيرگذاري آن برروي چشم گفت: مطالعه در نور کم سبب خستگي و آسيب چشم ها مي شود.
وي افزود: نور کم سبب کاهش اتوماتيک وار پلک زدن، خشکي چشم ها و در نهايت بروز قرمزي و سوزش چشم ها مي شود.
وي اظهار داشت: مطالعه بهتر است در طول روز، روي ميز و با رعايت فاصله حدود 40 سانتي متر انجام گرفته و از مطالعه کردن در حالت راه رفتن، دراز کشيدن و يا در اتومبيل به دليل بروز آسيب در چشم ها، خودداري شود.
اين متخصص افزود: مطالعه کردن در نيمه شب نيز، سبب وارد شدن فشار به عضله و عدسي چشم ها و در نهايت بروز نزديک بيني در فرد مي شود.
ميلان يادآور شد: عينک هاي داراي خاصيت ضد فرا بنفش تا 400 نانومتر و خاصيت آنتي رفلکس، مناسب ترين عينک براي محاظفت چشم ها در برابر اشعه تلويزيون، رايانه و رفع خستگي ناشي از مطالعه و بازتاب هاي محيطي هستند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.87008s, 18q