2 ميليارد نفر در شرق آسيا در خطر ابتلا به تب دنگي هستند

۱۳۸۷/۰۷/۰۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12608
 2 ميليارد نفر در شرق آسيا در خطر ابتلا به  تب دنگي  هستند
به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاري فرانسه از مانيل،‌ اين سازمان اعلام كرد كه خواستار اتخاد يك استراتژي منطقه‌اي توسط 37 كشور اين منطقه براي مبارزه با اين بيماري شده است كه توسط حشرات منتقل مي‌شود و يكي از 40 بيماري مهم جان تلقي مي‌شود.
سازمان بهداشت جهاني اعلام كرد كه نخستين مورد اپيدمي اين بيماري در فاصله سال‌هاي 1991 تا 2004 در اين منطقه و با حدود 350 هزار مورد مشاهده شد و از حدود 5/2 ميليارد نفري كه در خطر ابتلا به اين بيماري قرار دارند 8/1 ميليارد نفر در غرب اقيانوس آرام زندگي مي‌كنند.
98 درصد ابتلا به تب دنگي در جهان و 99 درصد مرگ‌هاي ناشي از اين تب ضعيف كننده بين سال‌هاي 2001 تا 2004 در اين منطقه و كشورهاي ويتنام، مالزي،‌فيليپين، كامبوج،‌ لائوس،‌سنگاپور، پولنزي فرانسوي، فيجي، كلدونيه نو و چين مشاهده شده است.
اين سازمان در گزارشي ارائه شده در يك كنفرانس سازماني در مانيل اعلام كرده بود كه اين بيماري در 3 دهه اخير به علت تغيير الگوهاي آب و هوايي و گسترش زيستگاه پشه Aedes aegypti ناقل ويروس اين بيماري به شدت گسترش يافته است.
WHO اعلام كرده كه نابودي نامناسب زباله‌هاي پلاستيكي و قوطي‌هاي فلزي باعث ايجاد فرصت‌هاي جديدي براي تخمگذاري اين حشرات شده است.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.15621s, 18q