توجه ویژه رئیس جمهور به سلامت مردم

۱۳۹۳/۰۸/۱۳ - ۱۲:۳۴ - کد خبر: 126100
توجه ویژه رئیس جمهور به سلامت مردم

سلامت نیوز : مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: با تصویب هیات مدیره سازمان 400میلیارد تومان برای احداث 25مرکز درمان سرپایی در سال جاری اختصاص پیدا کرده است.

به گزارش سرویس اجتماعی ایسنا، دکتر سید تقی نوربخش در حاشیه همایش کار و محرومیت در گفتمان امام خمینی(ره) اظهار داشت: تاکنون 300 مرکز درمانی در کشور وجود داشته که با مراکز درمانی جدید شبکه درمان مستقیم تکمیل خواهد شد و به عدالت در دسترسی بیماران به مراکز درمانی کمک می‌کند.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی افزود: شش بیمارستان تامین اجتماعی در کاشان، تهران، بیرجند، ایلام، عسلویه و زابل به زودی مورد بهره برداری قرار می گیرند.

وی اظهار داشت: همچنین عملیات اجرایی سه بیمارستان تامین اجتماعی در لنگرود، دزفول و یزد آغاز شده که بیمارستان یزد به عنوان مرکز انستیتوکانسر به بیمه شدگان خدمت رسانی خواهد کرد.

نوربخش با اشاره به اینکه کار سازمان تامین اجتماعی تولید امنیت اجتماعی است که شامل تامین معیشت و رفاه حال و آینده جامعه تحت پوشش است که نتیجه آن تولید کسب و کار می‌شود، گفت: سازمان را با 5100 میلیارد تومان کسری بودجه تحویل گرفتیم در جامعه تحت پوشش این سازمان که حدود نیمی از جمعیت کشور را شامل می‌شود 56 درصد افراد حداقل حقوق یعنی حدود 607 هزار تومان دریافت می‌کنند.

وی افزود: سازمان تامین اجتماعی که نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش دارد با برنامه‌ریزی و بسیج عملیات وزارت رفاه تلاش کرد تا هیچ خللی در تعهدات این سازمان ایجاد نشود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: اختصاص 10 هزار میلیارد تومان به بخش درمان و سلامت کشور نشان‌دهنده اهمیت این بخش و توجه ویژه رئیس جمهور به آن است.

نوربخش به روز مبارزه با دخانیات اشاره کرد و گفت: در کشور ما 10 هزار میلیارد تومان برای خرید 50 میلیارد نخ سیگار هزینه می‌شود که این مبلغ برابر هزینه‌ای است که برای درمان کشور در نظر گرفته شده است.

براساس گزارش سازمان تامین اجتماعی، وی خاط نشان کرد: ابلاغ سیاست‌های کلی سلامت و اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری نشان دهنده دل‌مشغولی‌های ایشان از سیاست‌های قبلی بوده که به نحو صحیح انجام نشده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
منتقد
تا 10 سال آینده باید 40 میلیون نفر از مناطق خشک به مناطق پرآب مهاجرت کنند،اینا اومدن در مناطق کویری نه چندان پر جمعیت سرمایه های مملکت رو خرج می کنند!!
6.88514s, 20q