توصيه به دانش‌آموزان همزمان با بازگشايي مدارس

۱۳۸۷/۰۷/۰۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12628
توصيه به دانش‌آموزان همزمان با بازگشايي مدارس
دكتر فرهاد رضواني، در گفت وگو با ايسنا، با تاكيد بر ضرورت نهادينه سازي فرهنگ ترافيك در دانش آموزان توسط والدين و اولياي مدارس اظهار كرد: كودكان در ابتداي سال تحصيلي با محيط جديدي به نام مدرسه آشنا مي‌شوند كه بايد پيش از ورود با مسايلي ايمني آشنا شوند.

وي، با بيان اين كه دانش آموزان نبايد حين عبور از عرض خيابان از ميان وسايل در حال حركت تردد كنند در ادامه افزود: در نقاط كوري چون سربالايي‌ها، سراشيبي‌ها و پيچ‌ها كه رانندگان از ديد كافي برخوردار نيستند، خطر تصادف فرد با وسيله نقليه وجود دارد كه والدين و اوليا مدارس كشور بايد نكاتي را به دانش آموزان متذكر شوند.

معاون اورژانس كشور، با تاكيد بر اين كه دانش آموزان تا پيش از توقف كامل سرويس مدارس نبايد به باز كردن درب ماشين و خروج از آن اقدام كنند، افزود: استفاده از وسايل حمل و نقل عمومي ضمن صرفه جويي در وقت از امنيت و اطمينان بيشتري نيز برخوردار است.

دكتر رضواني، در خصوص كودكان مبتلا به صرع و ديابت نيز توضيح داد: براي پيشگيري از بروز حادثه اوليا مدرسه بايد از وجود بيماري وي مطلع باشند تا مراقبت‌هاي مناسبي صورت گيرد.

وي، يادآور شد: والدين بايد به كودكان خود آموزش دهند تا تلفن منزل، همراه والدين و يا شماره تماسي از پدر يا مادر بزرگ را به خاطر بسپارند و يا در داخل جيب كودك نگهداري شود تا در موارد لزوم از آن استفاده شود.

معاون اورژانس كشور، با پرهيز دادن دانش آموزان از برقراري ارتباط با افراد سود جوي اطراف مدرسه يادآور شد: دانش آموزان ترجيحا از اغذيه تهيه شده در منزل به عنوان ميان وعده در محيط مدرسه استفاده كنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.51019s, 18q