رئیس انجمن علوم اعصاب ایران:

مصرف بی‌رویه این دارو، اعتیاد آور است

۱۳۹۳/۰۸/۱۴ - ۱۶:۵۹ - کد خبر: 126287

سلامت نیوز: رئیس انجمن علوم اعصاب ایران مصرف خودسرانه داروی آرامش‌بخش «کلردیازپوکساید» را ممنوع دانست و گفت: مصرف بی‌رویه این دارو موجب ایجاد وابستگی در فرد می‌شود به‌گونه‌ای که ترک دارو برای فرد عوارض جسمی و روحی را در بر دارد.

دکتر حسین پاکدامن در گفت‌و‌گو با آنا درباره عوارض مصرف بی‌رویه داروی آرامش‌بخش «کلردیازپوکساید» گفت: مصرف بی‌رویه و خارج از تجویز این دارو موجب وابستگی شدید فرد می‌شود به گونه‌ای که ترک مصرف آن به امری محال تبدیل می‌شود.

وی با بیان اینکه مصرف خودسرانه این دارو عوارض روحی و جسمی فراوانی به همراه دارد افزود: اعتیاد به این دارو همانند اعتیاد به سایر مواد مخدر، مواد خوراکی، سیگار و...است که موجب آزار و اذیت فرد می‌شود به گونه‌ای که فرد با ترک آن دچار بدن درد و حالت تهوع شدید می‌شود و به ناچار به مصرف مجدد دارو روی می‌آورد.

رئیس انجمن علوم اعصاب ایران درباره موارد مصرف کلردیازپوکساید گفت: این یک داروی آرامش‌بخش بسیار خفیف است که میزان مصرف و تعداد مصرفی آن باید توسط پزشک مشخص می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه این دارو به هیچ عنوان در داروخانه‌ها بدون نسخه تحویل داده نمی‌شود گفت: از پزشکان نیز درخواست می‌شود در موارد ضروری این دارو را تجویز کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.41915s, 19q