چه خبر از افزایش حقوق پرستاران؟

۱۳۹۳/۰۸/۱۶ - ۱۱:۵۱ - کد خبر: 126414
چه خبر از افزایش حقوق پرستاران؟

سلامت نیوز :

وزیر بهداشت آخرین اقدامات انجام شده در جهت اصلاح پرداختی‌ها به گروه پرستاری را توضیح داد.

دکتر سیدحسن هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به برخی انتقادات جامعه پرستاری درباره مباحث مربوط به افزایش حقوق و کارانه آنها، گفت: اعتراض این عزیزان واقعی و به حق است؛ البته توجیهات و مقایساتی که برخی از این دوستان ارائه می‌دهند، درست نیست، چراکه نباید طوری رفتار کنیم که جامعه احساس کند پزشک و پرستار در مقابل یکدیگر قرار دارند.

وی ادامه داد: پیش از این انتقادات نیز به فکر افزایش حقوق پرستاران بوده‌ایم، اما سرعت ما برای بررسی این موضوع متناسب با درخواست پرستاران نبوده است و دلیل هم آن است که نیروهای کارشناس ستاد وزارت بهداشت محدود است و همزمان چندین طرح را با هم آغاز کرده‌اند.

وزیر بهداشت تاکید کرد: اهمیت این موضوع بسیار بالاست چراکه اگر تصمیم اشتباهی اتخاذ شود، بار مالی برای وزارت بهداشت خواهد داشت و توقعی ایجاد می‌کند که دیگر نمی‌توان سطح آن را پایین آورد.

هاشمی در ادامه به کارگروهی برای بررسی حقوق پرستاران اشاره کرد و گفت: در حال حاضر کارگروهی روش‌هایی را پیشنهاد کرده، این طرح در هفت بیمارستان اجرا می‌شود و نتایج آن بزودی جمع‌آوری می‌شود. در مجموع باید نتایج اجرای طرح در این هفت بیمارستان را بررسی کنیم تا مشخص شود که زمان اجرا در سطح کشور، چقدر می‌تواند رضایتمندی پرستاران را فراهم کند.

وزیر بهداشت تاکید کرد: در مجموع در تصمیم‌گیری‌هایمان تمام گروه‌های پزشکی، پیراپزشکی و ... را مد نظر داریم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
shaghayegh.sasi
سلام. خواستم از آ قاي وزیر سئوال کنم آیا این کمبود بودجه و منابع مالی فقط مختص پرستاریه?? شما چطور با اين بودجه توانستید به صورت ناگهاناگهانی افزایش درآمد پزشکان را تصویب کنید و به مرحله اجرا برسانيد!!???
مهدی جوهری
سلام.ممنون از همه ی شما سروران.به نظر من کسانی که بخشنامه ها رو صادر میکنند نباید از پزشکان باشند چون فقط اونایی رو صادر میکنند که به نفع پزشکا باشه و این امر مستلزم این است که در این خصوص باید جامعه ی پرستارس تصمیم بگیرد.پرستار فقط دو سال کمتر از پزشک درس میخونه.چرا پزشک شاغل در تامین اجتماعی 12 میلیون حقوق میگیرد و پرستار 2 میلیون تازه با اضافه کار ...ظلم ظلم ظلم به پرستار تا کجا...
0.37185s, 21q