اسیدپاشی باید زشت تر از بمباران شیمیایی تلقی شود / شرایط عمومی «سهیلا جورکش» خوب است

۱۳۹۳/۰۸/۱۷ - ۱۴:۰۰ - کد خبر: 126521
اسیدپاشی باید زشت تر از بمباران شیمیایی تلقی شود / شرایط عمومی «سهیلا جورکش» خوب است

سلامت نیوز: دکتر سیدحسن هاشمی افزود: به همان اندازه که بمباران شیمیایی سردشت زشت بود، اسید پاشی باید زشت تر از آن تلقی شود.

وی خاطرنشان کرد: بویژه آنکه از مساله اسید پاشی سوءاستفاده می شود در حالیکه این کار توسط یک فرد نادان صورت می گیرد. برخی افراد ممکن است آن را به پای دین بنویسند که این ظلم مضاعف است.

وزیر بهداشت گفت: لازم است از اسید پاشی در جامعه پیشگیری شود و رسانه های باید بیش از گذشته به این موضوع بپردازند تا هیچکس مرتکب این عمل زشت نشود.

هاشمی به ایرنا افزود: از ابتدای سال جاری نیز تعداد قابل توجهی از افراد دچار سوختگی با اسید در بیمارستان کشور داشته ایم.شرایط عمومی «سهیلا جورکش» خوب است

وزیر بهداشت به وضعیت چشمان «سهیلا جورکش» یکی از قربانیان اسید پاشی در اصفهان اشاره کرد و گفت: برای چندمین بار چشم وی عمل شده و شرایط عمومی وی خوب است.

هاشمی خاطرنشان کرد: عفونت خطرناکی که ظرف 24 ساعت چشم را از بین می برد صورت سهیلا را فراگرفته بود و به چشم صراحت کرد، اما توانسته ایم این عفونت را کنترل کنیم و اکنون شرایط او ثابت است.

وی به دیگر قربانی اسید پاشی در اصفهان اشاره کرد و گفت: او نیز مورد عمل چشم قرار گرفته و تحت کنترل است، اما باید به مساله اسید پاشی بیشتر پرداخته شود زیرا مستمسک برخی افراد برای عقده گشایی یا اتهام زنی می شود.

هاشمی تصریح کرد: اسید پاشی از جمله معقولات اجتماعی است که نپرداختن به آن موجب تشویق به ارتکاب این عمل می شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.95907s, 19q