توده 20 سانتی متری از بدن یک بیمار دربرازجان بوشهر خارج شد

۱۳۹۳/۰۸/۱۷ - ۱۴:۰۹ - کد خبر: 126526

سلامت نیوز : رییس بیمارستان تامین اجتماعی مهر شهر برازجان گفت: با انجام موفقیت آمیز جراحی لاپراسکوپی دراین بیمارستان، توده ای به اندازه 20 سانتی متر از شکم یک بیمار زن با موفقیت بیرون آورده شد.

دکتر یلدا دارابی در گفت و گو با ایرنا افزود: این عمل جراحی لیزری برای نخستین بار در بیمارستان تخصصی زنان و زایمان مهر برازجان با ریسک بالا روی یک خانم مجرد 23ساله با موفقیت صورت گرفت.

وی گفت: این عمل جراحی، برای بیرون آوردن کیست رحمی 20 سانتی متری که بخش زیادی از شکم را فراگرفته بود، تنها با انجام برش کوچکی روی شکم اجرا شد.

دارابی افزود: این بیمار چند سال از دردهای مبهم شکمی، بی نظمی قائدگی و بزرگ شدن شکم رنج می برد که پس از انجام معاینات کلینیکی این توده تشخیص و یک تومور 20 سانتی متری گزارش شده بود.

رییس بیمارستان تامین اجتماعی مهر شهر برازجان گفت: عمل سی تی اسکن برای اطمینان بیشتر انجام و در این مرحله نیز بیماری مشخص و تایید شد.

وی افزود: بیمار به لحاظ اینکه مجرد بود و خانواده اش نگران باز شدن شکم و عوارض پس از آن بودند، این جراحی به شکل لیزری انجام شد.

دارابی گفت: تیم مجرب این عمل جراحی به صورت تخصصی پس از کنترل علائم حیاتی و برش کوچکی روی شکم ابتدا محتویات درون کیست را تخلیه و پس از آن جداره آن را تکه تکه و از بدن خارج کرد و بخشی از آن را برای آزمایش به مرکز ارسال شد.

دارابی کوتاه بودن دوره بستری و نقاهت بیمار، باز نشدن شکم به لحاظ عوارض و زیبایی جسمی را از فواید جراحی لیزری به روش لاپراسکوپی نسبت به عمل باز برشمرد.

رییس بیمارستان مهر برازجان گفت: این عمل جراحی به صورت رایگان صورت گرفت درحالی که هزینه آن دربیمارستان های خصوصی 70 میلیون ریال است.

وی افزود: انجام این عمل بدون کمترین خطا در بیمارستان مهر افتخاری برای تیم جراحان، متخصصان و تکنیسین اتاق عمل این بیمارستان است.

شهر برازجان مرکز شهرستان دشتستان در فاصله 65 کیلومتری شرق بوشهر واقع است

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12885s, 19q