اجازه دهيد فرزندانتان پياده به مدرسه بروند درحمل كيف مدرسه به دانش‌آموزان كمك كنيد

۱۳۸۷/۰۷/۰۶ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12659
اجازه دهيد فرزندانتان پياده به مدرسه بروند درحمل كيف مدرسه به دانش‌آموزان كمك كنيد
به گزارش ايسنا، يك پژوهشگر استراليايي از والدين درخواست ‌كرد: فرزندان خود را وادار كنيد كه پياده تا مدرسه بروند و در حمل كوله پشتي در طول مسير به آنها كمك كنيد.

بر اساس اين گزارش كه در آخرين چاپ مجله استراليايي فيزيوتراپي منتشر شده،‌ پروفسور لئون استراكر از دانشگاه كيورتين در غرب استراليا تاكيد كرد: دانش آموزاني كه تا مدرسه پياده يا با دوچرخه مي‌روند كمتر در معرض كمردرد و گردن درد هستند.

اين در حالي است كه طبق پژوهش انجام شده روي 1202 استراليايي 14 ساله، 72 درصد از دانش آموزان با اتوبوس يا اتومبيل به مدرسه مي‌روند.

استراكر خاطرنشان ساخت: تحقيق ما نشان مي‌دهد كه پياده روي و دوچرخه سواري باعث تقويت و استحكام ماهيچه‌هاي گردن و ستون فقرات مي‌شود. حتي بهتر است كه تا مسافتي از اين مسير نيز دانش آموزان خود كيف مدرسه‌شان را حمل كنند چرا كه اين امر باعث تقويت ماهيچه‌هاي پشت مي‌شود. اما براي جلوگيري از فشار زياد والدين مي‌توانند در حمل كيف مدرسه به آنها كمك كنند.

استراكر هم چنين تاكيد مي‌كند كه وزن كيف مدرسه نبايد بيش از 15 درصد وزن كل بدن دانش آموز باشد.

وي گفت: گردن درد نيز به اندازه كمر درد در بين دانش آموزان نوجوان شايع است. اين ناحيه از بدن ممكن است عمدتا مورد غفلت قرار گيرد اما شاخص مهمي در بروز گردن دردهاي دوران بزرگسالي است.

به علاوه تحقيقات نشان مي‌دهد؛ زنان بيش از مردان دچار دردهاي ناحيه ستون فقرات مي‌شوند كه سن بلوغ مي‌تواند نقش مهمي در اين زمينه داشته باشد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.28885s, 18q