چگونه به 80 درصد چيزهايي که مي‌خواهيد برسيد؟

۱۳۹۳/۰۸/۱۸ - ۱۵:۱۵ - کد خبر: 126641
چگونه به 80 درصد چيزهايي که مي‌خواهيد برسيد؟

سلامت نیوز: همه ما هدف‌هايي در زندگي‌مان داريم که در برهه‌اي از زمان متوقف و فراموش شده‌اند چون دانش و اطلاعات کافي براي رسيدن به خواسته‌هايمان نداشته‌ايم اما اگر مي‌خواهيد به همه اهدافي که در ذهن داريد، برسيد اين تکنيک‌ها برايتان مفيد خواهد بود.


هدفتان را جار بزنيد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از هفته نامه زندگی مثبت،يکي از راه‌هاي بسيار موثر براي اينکه به هدف مورد نظرتان برسيد به اشتراک گذاشتن آن با افراد نزديک مثل اعضاي خانواده يا دوستان صميمي‌تان است. وقتي هدفي را انتخاب مي‌کنيد گويي داخل قايقي نشسته‌ايد و مسيري را با همه پيچ و خم‌هايش طي مي‌کنيد اما اگر در اين بين دوستي را سوار قايق کنيد، هم طي کردن مسير برايتان جذاب خواهد بود و هم قوت قلب‌ها و يادآوري‌هاي دوستانتان براي رسيدن به هدف اميد تازه‌اي به شما خواهد داد اما فراموش نکنيد فردي که قرار است شنواي خواسته‌ها و اهدافتان باشد، بايد فردي مثبت‌انديش و عاقل باشد تا شما را به بيراهه نکشاند.


هدفتان را تکه‌تکه کنيد

اغلب هدفي بزرگ در ذهنمان انتخاب مي‌کنيم که از توانايي‌ها و شرايطي که در اختيار داريم بسيار بزرگ‌تر است. در اين حالت نمي‌توانيم به خواسته‌مان برسيم و در نتيجه سرخورده مي‌شويم و از ادامه مسير باز مي‌مانيم. توصيه ما اين است که هدفتان را به هدف‌هاي کوچک‌تر تقسيم کنيد. براي مثال اگر قصد داريد به مهشد يا کيش سفر کنيد و هيچ پولي در بساط نداريد، سعي کنيد پس‌انداز داشته باشيد و هر ماه مبلغي را براي اين هدف کنار بگذاريد. براي مثال مي‌توانيد ابتدا چمدان سفرتان را بخريد يا يک دوربين عکاسي خوب براي ثبت لحظه‌ها تهيه کنيد. با اين کار انگيزه لازم براي پيگيري خواسته‌تان در شما ايجاد مي‌شود و با انرژي هدفتان را دنبال مي‌کنيد.


ضرب‌الاجل تعيين کنيد

در انتخاب هدفتان واقع‌بين باشيد و آنچه که از سطح توانايي‌تان بيشتر است، نخواهيد، مثلا شما نمي‌توانيد در عرض يک ماه سرطان را شکست دهيد يا يک‌ شبه چند ميليارد تومان به دست بياوريد. اهداف را متناسب با موقعيت خود انتخاب و مهم‌تر از همه براي آن يک مهلت مشخص کنيد تا در يک روز خاص به آن دست يابيد. ممکن است در روزي که تعيين کرده‌ايد به خواسته‌تان نرسيد اما مشخص کردن زمان باعث مي‌شود تلاش بيشتري داشته باشيد و زمانتان را بيهوده هدر ندهيد.


فقط شما اهميت داريد

مهم‌ترين اصلي که بايد آن را رعايت کنيد اين است که براي خودتان هدفي انتخاب کنيد نه براي راضي نگه داشتن اطرافيانتان. وقتي هدف را متناسب با علايقتان انتخاب کنيد پشتکار و انگيزه بيشتري براي به دست آوردن آن پيدا خواهيد کرد اما اگر مي‌خواهيد براي رضايت و خوشايند ديگران کاري انجام دهيد، بهتر است همين حالا دست نگه داريد چون نتيجه چيزي جز فراموشي و معلق ماندن تلاش‌هايتان نخواهد شد.

www.forbes.com

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.69647s, 19q