درخواست‌های "انتقال خونی" وزیر بهداشت از مجلس و بیمه‌ها

۱۳۹۳/۰۸/۱۹ - ۱۸:۴۷ - کد خبر: 126796
درخواست‌های "انتقال خونی" وزیر بهداشت از مجلس و بیمه‌ها

سلامت نیوز: وزیر بهداشت ضمن اشاره به کمبودهای مالی سازمان انتقال خون از مجلس خواست که در قالب بودجه 94، اعتبارات واقعی برای این سازمان در نظر بگیرد.

دکترسیدحسن هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تحت پوشش بیمه قرار گرفتن فرآورده‌های خونی گفت: برای تزریق، انتقال، نگهداری و انجام تست‌های لازم خون، باید ارقامی پرداخت شود که در دنیا نیز معمول است. اما ما هنوز در این زمینه با بیمه‌ها به نتیجه خاصی نرسیده‌ایم. البته نباید از بیمه‌ها نیز انتظار داشت، چراکه در طی یک سال اخیر فشار زیادی را متحمل شدند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه باید منتظر تصمیم مجلس در این خصوص باشیم، گفت: من فکر می‌کنم این انتظار را باید از مجلس داشته باشیم. امیدوارم اعتبارات سازمان انتقال خون را افزایش دهند؛ چراکه هزینه‌ها و اعتبارات‌شان همخوانی ندارد و این مقادیر قابل مقایسه نیست.

هاشمی با تاکید بر اینکه اعتبارات سازمان انتقال خون مستقیم از سوی مجلس تصویب می‌شود، گفت: باید امیدوار باشیم در قالب بودجه 94 اعتبارات واقعی برای این سازمان دیده شود. علاوه بر آن نیز شاهد این باشیم که بیمه‌ها بتوانند از این سازمان حمایت کنند.

وی درخصوص اهدای خون رایگان اظهار کرد: اهدای خون بخشی از فرهنگ ماست، همه در دولت و مجلس باید کمک کنند که این ارزش از بین نرود و گسترش داشته باشد.

وزیر بهداشت ادامه داد: نباید این قسمت را خصوصی‌سازی کنیم و فکر کنیم که این سازمان باید خودگردان اداره شود. بلکه باید کمک کنیم این فرهنگ را زنده نگه داریم یا دست کم اگر رونق نمی‌دهیم، آسیب نزنیم.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.15676s, 19q