درمان هاي ضدپيري و ضدچروک روشهاي موفقي براي جوانتر شدن نيستند

۱۳۸۷/۰۷/۰۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12681
 درمان هاي ضدپيري و ضدچروک روشهاي موفقي براي جوانتر شدن نيستند
دکتر مسعود داوودي در گفت و گو با ايرنا افزود: با افزايش سن، پوست دچار تغييراتي مي شود که اين تغييرات تحت عنوان پيري پوست شناخته مي شود و آن به شکل خشک تر شدن پوست، نازکتر شدن و نهايت بروز چين چروک، لکه هاي قهوه اي در روي سطح پوست بروز مي کند.
وي اظهار داشت: اين کار تنها تا حدودي از نظر ظاهري مشکل بيماران را حل مي کند، اصول صحيح پيشگيري از بيماري پوست و يا به عبارتي تاخير انداختن در روند پيري پوست شامل تغذيه مناسب، پرهيز از آفتاب، عدم استفاده از دخانيات، خواب خوب، ورزش هاي مناسب و نداشتن استرس است.
داوودي توضيح داد: در مورد تغذيه بايد از همه گروههاي غذايي بويژه خوردن ميوه و سبزيجات تازه و لبنيات نبايد غافل شد و بدترين نوع فرآورده هاي غذايي، غذاهايي هستند که به شکل فست فود سرو مي شوند.
وي با بيان اينکه آفتاب و کشيدن سيگارباعث ايجاد چين و چروک هاي عميق به خصوص در صورت مي شود، اظهار داشت: بطوريکه 50درصد تغييرات پيري پوست مي تواند مربوط به کشيدن سيگار و آفتاب باشد.
اين متخصص پوست گفت: خواب خوب در شب و ورزش و فعاليت براي شادابي پوست مفيد است .
داوودي تصريح کرد: استرس نيز باعث تشديد روند نزولي تغييرات پوستي مي شود، کساني که زندگي پر استرس دارند زودتر پير و چروکيده مي شوند.
به گفته وي، در حال حاضر فرآورده ها و روشهاي زيادي براي کاهش علائم پيري وجود دارد که در دسترس ترين آنها کرمهاي ضدچروک و شاداب کننده پوست است اين کرمها به علت دارا بودن اسيدهاي ميوه اي و ترکيبات رتينول (از مشتقات ويتامين آ است ) در شاداب کردن پوست و جوان تر نشان دادن پوست موثر است.
داوودي افزود: اين مواد ميزان رطوبت پوست را افزايش مي دهد و مقداري از ضخامت لايه شاخه پوست را مي کاهد که حاصل آن شاداب تر شدن پوست و کم شدن موقت چين و چروک پوست است.
وي خاطرنشان کرد: تزريق آمپولهاي سم بوتولونيوم با فلج کردن موقت عضلات تا حدود شش ماه مي تواند عمق چين و چروک صورت را کاهش دهد و به رغم صحبت هاي زيادي که در مورد عوارض احتمالي اين دارو مشاهده مي شود ولي در کتب و مجلات معتبر علمي و همچنين تجربيات شخصي متخصصان پوست در طي 10 سال گذشته هيچ عارضه مهم و خطرناکي گزارش نشده است.
داوودي در پايان گفت: البته منظور ما داروي استاندارد و اصلي است که مورد تاييد وزارت بهداشت مي باشد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.8563s, 19q