وزیر بهداشت: پوشش بیمه‌ای معتادان افزایش می‌یابد

۱۳۹۳/۰۸/۲۱ - ۱۵:۱۷ - کد خبر: 126973

سلامت نیوز: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از افزایش پوشش بیمه‌ای معتادان در طرح تحول نظام سلامت خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی در حاشیه بازدید از بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها گفت: با توجه به طرح تحول نظام سلامت، پوشش بیمه‌ای معتادان افزایش می‌یابد و رقمی برای مراکز نگهداری معتادان و کلینیک‌های درمان نگهدارنده با متادون (MMT) اختصاص خواهد یافت. در جلسه‌ای هم که با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی این هفته داشتم. مقرر شد این موضوع در مصوبه شورای عالی بیمه عملیاتی شود.

بنا بر اعلام روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، وی با اشاره به رویکرد اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر افزود: رویکرد مطرح‌ شده از سوی وزیر کشور و دبیرکل ستاد که شخصی صاحب نظر و رسانه‌ای هستند، خوب است و من و همکارانم در وزارت بهداشت تابع نظر ایشان هستیم و هر طرح و برنامه‌ای که در جهت مبارزه بهتر با مواد مخدر و اعتیاد مشخص کنند، انجام خواهیم داد.

وزیر بهداشت بیان داشت: مواد مخدر شیمیایی جدید، دارای ناخالصی‌های زیادی هستند. حتی مواد مخدری که خلوص بیشتری دارند کشنده‌ است چه برسد به مواد مخدر ناخالص. به طور کل مواد مخدر چه از نوع صنعتی و سنتی هم ویرانگر زندگی فرد است و هم نابودکننده جسم و روح، هر چقدر هم که آلودگی آن بیشتر باشد مخرب‌تر است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.20031s, 19q