انجمن نابینایان: حدود 50 درصد نابینایان کشور بیکار هستند

۱۳۹۳/۰۸/۲۱ - ۱۸:۱۲ - کد خبر: 127012

سلامت نیوز: قائم مقام انجمن نابینایان کشور گفت: حدود 50 درصد از افراد نابینای کشور بیکار هستند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، منصور شادکام در جمع خبرنگاران، افزود: هدف از سفر به شهرستان بروجرد ایجاد کتابخانه دیجیتال نابینایان است.

وی اظهار کرد: انجمن نابینایان کشور فعالیت خود را از سال 72 آغاز کرده که این انجمن با هدف رسیدگی به مشکلات نابینایان تشکیل شده است.

قائم مقام انجمن نابینایان کشور تصریح کرد: مجلس و دولت پیگیر قانون رسیدگی به معلولان هستند، آخرین کارشناسی‌ها از سوی وزارت رفاه در حال بررسی است که امیدواریم قانون هرچه سریع‎تر به مجلس بیاید و مشکلات نابینایان و معلولان مرتفع شود.

شادکام اضافه کرد: در حال حاضر 150 هزار نابینای مطلق و حدود 600 هزار کم بینا در کشور وجود دارد که 50 درصد آنها بیکار هستند.

وی گفت: قبل از انتخابات ریاست جمهوری، سال گذشته از سوی تشخیص مصلحت نظام کمیته‎ای بنام کمیته بهزیستی گروه‎های آسیب‎پذیر تشکیل شد که انجمن نابینایان کشور نیز جز این کمیته است.

قائم مقام انجمن نابینایان کشور افزود: دولت موظف است تا سه درصد از نابینایان را استخدام کند که این میزان در حال حاضر به پنج درصد رسیده است که با ضمانت اجرایی قوی‎تری باید با ایجاد اشتغال مشکلات نابینایان را در سطح جامعه برطرف کرد.

شادکام اظهار کرد: دید مسئولان نسبت به معلولان باید تغییر کند و توانمندی‎های نابینایان را باور داشته باشند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.65169s, 19q