رییس سازمان حفاظت محیط زیست:

داعش آسیب‌های جدی به محیط زیست وارد کرده است

۱۳۹۳/۰۸/۲۳ - ۱۲:۳۸ - کد خبر: 127140
داعش آسیب‌های جدی به محیط زیست وارد کرده است

سلامت نیوز: معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست از عزم این سازمان برای انعقاد تفاهم نامه مشترک با وزارت دفاع به منظور حفظ محیط زیست و جلوگیری از پیامدهای ناشی از جنگ در منطقه خبر داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پانا، معصومه ابتکار در همایش روز بین‌المللی مقابله با آثار جنگ در محیط زیست بیان کرد: وزارت دفاع تاکنون همکاری خوبی در زمینه حفظ محیط زیست با سازمان حفاظت محیط زیست داشته است.


وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه همکاری بین محیط زیست و نیروهای مسلح افزود: سالانه 300 هزار قبضه سلاح شکاری در کشور توزیع می‌شد که از سال گذشته وزارت دفاع دستور ممنوعیت آن را صادر کرد.


معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه موضوع آثار جنگ بر محیط زیست در خاورمیانه، غرب آسیا و شمال آفریقا شدت زیادی به خود گرفته است گفت: در سالهای اخیر شاهد آثار منفی آن به واسطه تخریب محیط زیست، آلودگی آب و عوارض سلاح‌ها بوده‌ایم.


ابتکار با تاکید بر تقویت رویکرد سازمان ملل در این زمینه عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم همکاری بیشتری با یونسکو و سازمان های مردم نهاد برای حل مشکلات زیست محیطی ناشی از جنگ داشته باشیم.


رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به پدیده ضد اسلامی داعش و به هم ریختگی سازوکارهای برخی حکومت‌ها عنوان کرد: فعالیت گروهک تروریستی داعش در برخی از کشورهای منطقه موجب شده است آسیبهای جدی به محیط زیست وارد شود که برای مقابله با آن نیاز به یک عزم جهانی هستیم.


وی در پایان خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی‌ها برای مقابله با آثار جنگ در محیط زیست باید به گونه‌ای باشد که حداقل در زمان جنگ بتوانیم تاثیرات مخرب آن بر محیط زیست را کنترل کنیم.


نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.32405s, 18q