برج سیستانیکا در حوالی پل سیدخندان فرو ریخت

۱۳۹۳/۰۸/۲۴ - ۱۱:۲۷ - کد خبر: 127237

سلامت نیوز: پروژه سیستانیکا ساعت 17 روز چهارشنبه، علی رغم هشدار های قبلی و ضمن بی توجهی به دستور توقف مسئولین قضایی، فرو ریخت.

به گزارش سلامت نیوز ، عصر ایران نوشت: در پی هشدارهای قبلی این سایت در مورد پرخطر بودن «پروژه سیستانیکا» و همچنین علی رغم دستور توقف پروژه توسط بازپرسی شعبه2 دادسرای ناحیه 7 شعبه سید خندان - ویژه امور شهرداری و همچنین به استناد نامه «فریبرز واحدی»، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران، عوامل این پروژه در اقدامی تامل برانگیز به ساخت و ساز در این گود ادامه دادند که در پی این بی توجهی، عصر روز چهارشنبه 21 آبان ماه، سقف طبقه اول این پروژه فرو ریخت.

«فریبرز واحدی»، مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران به استناد نامه نظام مهندسی و گزارش مهندس ناظر (مهندسین مشاور اوج انرژی گلستان) در نامه ای به «کریمیان اقبال» مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران، صراحتا به پرخطر بودن پروژه اشاره و مسئول هرگونه حادثه احتمالی را شهردار منطقه 9 اعلام کرده بود.

چرا علی رغم هشدارهای قبل وزارت راه و شهرسازی مبنی بر پرخطر بودن گود و درخواست توقف این پروژه؛ همچنان شاهد ادامه کار توسط مجریان طرح بودیم؟

چرا با مسئولین متخلف که با بی توجهی به قانون و عدم اجرای صحیح آن جان شهروندان و حتی کارگران شاغل در پروژه را به خطر می اندازند، برخورد جدی صورت نمیگیرد؟

بازپرس پرونده شکایت اهالی از این پروژه، دستور توقف هرگونه ساخت و ساز در پروژه را صادر کرده بود. چرا پیمانکار پروژه همچنان به کار خود ادامه داد و شهرداری منطقه از ادامه کار آن جلوگیری نکرد؟

متاسفانه هر روز شاهد این گونه بی توجهی ها توسط مدیریت شهری تهران هستیم. آیا وقت آن نرسیده قوه قضائیه با خاطیان و مقصران برخورد جدی کند تا شاهد به خطر افتادن جان شهروندان و ساکنان شهرمان نباشیم؟

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
سلیمانی
سیستانیکا که در سایه بی توجهی شهرداری نهایتا فرو ریخت حداقل مواظب گودهای پرخطر دیگر باشید
براتی
عاقبت بی توجهی به مقررات ملی ساختمان و اصول فنی مهندسی و حقوق همسایه ها و هشدارهای اهالی محل و دستورات قضایی همین میشود بیخود نیست که از قدیم گفته اند چاهکن خودش همیشه ته چاه است .
ازکجامعلوم برج مشترکا متعلق به شهرداری و قوه قضا نبوده
0.96109s, 21q