از زنی در بیمارستان جنوب تا آخرین لحظات زندگی مرتضی پاشایی

"فیلم های موبایلی" دغدغه جدید بیماران در بیمارستان ها

۱۳۹۳/۰۸/۲۴ - ۱۶:۳۶ - کد خبر: 127287
"فیلم های موبایلی" دغدغه جدید بیماران در بیمارستان ها

سلامت نیوز: انتشار این دو فیلم در یک بازه زمانی کوتاه، از بروز یک بحران اخلاقی در بیمارستان های کشور حکایت دارد و آن نبودن امنیت روانی بیماران است...


به گزارش سلامت نیوز به نقل از عصرایران، هنوز زمان زیادی از انتشار فیلم منزجر کننده زنی در یکی از بیمارستان های جنوب کشور نگذشته است که فیلم جدیدی از لحظات جان کندن یک بیمار دیگر بر تخت بیمارستان در یوتیوب قرار گرفته است!

مرتضی پاشایی خواننده جوان کشور روز جمعه درگذشت و تجمعات مختلفی از سوی هواداران او در تهران و شهر های مختلف برگزار شد اما آنچه که به سرعت در فضای مجازی منتشر شد فیلمی از آخرین لحظات زندگی پاشایی است.

این تصاویر اگر چه مشخص نیست توسط چه کسی فیلمبرداری شده اما فضای اتاق نشان می دهد که این امکان فقط برای خانواده یا پرسنل بیمارستان مهیا بوده با توجه به اینکه امکان ندارد خانواده او از لحظات وحشتناک درد و رنج عزیزشان فیلمبرداری کرده باشند پس باید ریشه این اقدام ضد اخلاقی را در بیمارستان جستجو کرد.

انتشار این دو فیلم در یک بازه زمانی کوتاه، از بروز یک بحران اخلاقی در بیمارستان های کشور حکایت دارد و آن نبودن امنیت روانی بیماران است ، در حالی که بیمارستان می بایست محل آرامش و تسکین و بهبود آلام بیماران باشد.

متأسفانه شرایط به گونه ای است که هر لحظه ممکن است فیلمی از یک بیمار در شبکه های اجتماعی نشر یابد و به نوعی درد و رنجی دیگر برای بیماران و خانواده شان باشد.

آنچه مسلم است در شعار و منشورهای سازمانی بیمارستان ها رازداري ، پرده پوشي و حفظ اسرار بيماران يك وظيفه اخلاقي و قانوني برای بیمارستان ها عنوان می شود اما به نظر می رسد دستگاه های متولی نظام سلامت به خصوص وزارت بهداشت می بایست در عمل برای جلوگیری از جدی تر شدن بحران فیلم های موبایلی بیماران تدبیری بیاندیشند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
نظرات
منتقد
من از تمام جامعه پزشکی و پرسنل وزارت بهداشت و از جمله شخص شخیص حضرت مستطاب پروفسور حسن قاضی زاده هاشمی بابت این که عده ای ایادی خارجی با اهداف غرض ورزانه و با شبیه سازی مکانی به شکل بیمارستان و با استفاده از تعدادی دانشجو نما، پرستار نما، جراح نما، گریمور و بدلکاران فوق حرفه ای کلیپ ساخته و با اشاعه اون قصد خدشه دار نمودن برائت و ازاله شرافت جامعه پزشکی را داشته اند،مراتب عذرخواهی رو به عمل می آورم.
0.41118s, 19q