هواشناسی: برف و باران در راه است

۱۳۹۳/۰۸/۲۴ - ۱۶:۳۷ - کد خبر: 127288

سلامت نیوز: سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: بررسی نقشه های پیش یابی بیانگر ورود یک سامانه بارشی از اواسط وقت روز یکشنبه (فردا) به شمال غرب و غرب کشور است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا، سازمان هواشناسی پیش بینی کرد این سامانه روز دوشنبه این هفته علاوه بر مناطق ذکر شده، برخی از مناطق جنوب غرب، دامنه های جنوبی البرز و سواحل غربی دریای خزر را تحت تاثیر قرار دهد و سبب بارش برف و باران و وزش باد به خصوص در استان های غربی کشور خواهد شد.

بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی کشور، گستره بارش ها روز سه شنبه هفته جاری دامنه های مرکزی زاگرس و شمال شرق کشور را نیز در بر می گیرد و در این روز با نفوذ جریان های سرد شمالی بارش ها در سواحل شمالی کشور تشدید می شود و دمای هوا در نیمه شمالی کشور کاهش می یابد.

با ورود این سامانه بارشی به کشور مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی کشور در خصوص وضعیت هوای تهران، گفت: هم اکنون دمای هوای تهران به حدود 16 درجه بالای صفر رسیده و رطوبت نسبی هوا حدود 23 درصد و کمینه و بیشینه امروز هوای تهران بین 5 تا 16 درجه پیش بینی شده است.

احد وظیفه افزود: کمینه و بیشینه هوای تهران فردا (یکشنبه) به 6 تا 16 درجه بالای صفر می رسد و نقشه های هواشناسی نشان می دهند، آسمان تهران نیز در این روز کمی ابری همراه با غبار محلی در اواخر وقت با افزایش ابر خواهد بود.

به گفته این مقام مسئول، طبق نقشه های پیش یابی کمینه و بیشینه هوای تهران روز دوشنبه این هفته نیز بین 3 تا 17 درجه بالای صفر خواهد بود و آسمان تهران نیز در این روز نیمه ابری گاهی ابری و غبار محلی در بعد از ظهر با بارش های پراکنده و وزش باد پیش بینی شده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.53813s, 18q