کارگروه طرح پایش باقیمانده سموم در محصولات کشاورزی کلید خورد

۱۳۹۳/۰۸/۲۴ - ۱۶:۴۵ - کد خبر: 127292

سلامت نیوز: نخستین کارگروه علمی مشترک در زمینه طرح پایش باقیمانده سموم و آلاینده‌های شیمیایی با هدف نظارت‌های بیشتر بر محصولات غذایی در سازمان غذا و دارو برگزار شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، نخستین کارگروه علمی مشترک در زمینه کمیته اجرایی طرح پایش باقیمانده سموم و آلاینده‌های شیمیایی در سازمان غذا و دارو برگزار شد.

در این کارگروه نمایندگانی از سازمان میادین میوه و تره بار نیز حضور داشتند که موضوعات مختلفی از جمله نمونه‌برداری از محصولات کشاورزی، نحوه استفاده از سموم و کنترل و استفاده بهینه از سموم در محصولات کشاورزی مطرح شد.

دکتر سهیل اسکندری، معاون اداره کل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های خوراکی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو گفت: نمونه برداری از محصولات کشاورزی از طریق دانشگاه‌های قطب انجام می‌شود. این موضوع از سوی سازمان غذا و دارو به آنها ابلاغ شده و نتایج نمونه برداری‌ها نیز به این سازمان اعلام می‌شود.

بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی سازمان غذا و دارو، وی گفت: این کارگروه با هدف نظارت‌های بیشتر بر محصولات غذایی و کنترل و نظارت بر استفاده درست از سموم شیمیایی در محصولات کشاورزی برای کیفیت و سلامت در محصولات کشاورزی تشکیل شده است.

مهندس اصغر حضرتی، کارشناس ارزیابی گواهی سیستم‌های ایمنی و Gmp اداره غذایی و آشامیدنی نیز در این جلسه گفت: لیستی از سموم تهیه شده است که به سازمان‌های مرتبط اعلام شده است که فقط از این نوع سموم باید برای محصولات کشاورزی استفاده شود.

لازم به ذکر است سازمان غذا و دارو برای کیفیت و سلامت همه محصولات غذایی برنامه‌ریزی و کارگروه‌هایی را تشکیل داده تا مردم هیچ نگرانی را در مصرف مواد غذایی نداشته باشند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.0788s, 18q