خطر سکته مغزی در کمین مصرف کنندگان داروهای ماهواره ای

۱۳۹۳/۰۸/۲۴ - ۱۷:۱۹ - کد خبر: 127304

سلامت نیوز: آرزوی لاغر شدن و کاهش وزن با داروهای لاغری تبلیغ شده در ماهواره محقق نمی شود، بلکه افراد را دچار عوارض جبران ناپذیری می کند.


به گزارش سلامت نیوز، دکتر طلعت قانع، دبیر ستاد مرکزی اطلاع رسانی دارو ها و سموم سازمان غذا و دارو در برنامه «ره آورد» گروه سلامت اجتماعی رادیو سلامت گفت: داروهای تبلیغ شده در ماهواره غیرمجاز هستند. بر همین اساس به مردم توصيه می کنیم در مصرف داروهای لاغری دقت بیشتری داشته باشند و برای لاغر شدن از روش های صحیح و سالم استفاده کنند.
قانع اظهارکرد: مصرف داروهای تبلیغ شده در ماهواره عوارض جبران ناپذیری دارد. از این رو توصیه می کنیم افراد برای لاغر شدن از روش صحیح و سالم چون ورزش کردن، تغذیه مناسب و تغییر عادات غذایی خود اقدام کنند و برای کاهش وزن، نیازی به مصرف داروی لاغری ندارد، لذا توصیه می کنیم که مردم فریب تبلیغات ماهواره را نخورند.
وی با اشاره به ادعای گیاهی بودن برخی از این داروها ادامه داد: به عنوان مثال تبلیغ کنندگان داروهایی همچون «هربال اسلیمینگ» یا «اسلیمینگ ادونس» تاکید می کنند که این داروها گیاهی هستند و برای لاغری استفاده می شوند این در حالی است که این ادعا کاملاً کذب است و داروهای یاد شده نه تنها گیاهی نیستند که کاملاً شیمیایی به بشمار می آیند و عوارض جبران ناپذیری برای مصرف کننده در پی خواهند داشت.
دبیر ستاد مرکزی اطلاع رسانی دارو ها و سموم سازمان غذا و دارو در پایان اظهارکرد: برای افرادی که دچار اضافه وزن هستند، لاغری سریع آرزو است؛ اما نباید فریب افراد سودجو که از ناآگاهی مردم استفاده می کنند و پول های زیادی دریافت می کنند، را خورد، چرا که استفاده از این داروها، سکته های مغزی، خونریزی و عوارضی به دنبال دارد که تا پایان عمر همراه انسان خواهد بود، لذا توصیه اکید ما این است که مردم اصلاً به سراغ داروهای تبلیغ شده توسط ماهواره نروند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.22395s, 19q