وزارت بهداشت :بيماري وبا درکشور کنترل شد

۱۳۸۷/۰۷/۰۹ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12738
وزارت بهداشت :بيماري وبا درکشور کنترل شد
دکتر " محمد مهدي گويا" روز دوشنبه در گفت و گوي با ايرنا خاطرنشان ساخت:‌ طي حدود 12 روز گذشته موردي از وبا در کشور مشاهده نشده است .
گويا گفت:‌اگر هم به صورت موردي وبا در کشور طي اين مدت مشاهده شده باشد ،از نظر وزارت بهداشت چون در حد موردي است ارزشي ندارد و خوشبختانه وبا را کنترل کرده ايم.
وي در خصوص وضعيت وبا در کشور عراق گفت:‌ در زمان حاضر وبا در کشور عراق از وضعيت ناپايداري برخوردار است ولي در ايران تقريبا موردي ديده نشده است .
دکتر " سيد حسن امامي رضوي "‌معاون سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي پيشتر به خبرنگار ايرنا اظهار داشت : شيوع وبا در کشور عراق که معمولا در اواخر تابستان شروع مي شود، تا آخر مهر ادامه خواهد داشت.
دکتر " بهزاد بدخش"‌ معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي ايلام نيز پيشتر به خبرنگار ايرنا گفت:‌براساس تمهيدهاي انجام شده، تمام زوار عراقي و ايراني برگشتي از استان هاي بغداد و ميسان عراق که کانون بيماري وبا هستند، بيش از ساير زوار کنترل مي شوند.
به گفته اين مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکي ايلام ، در زمان حاضر گروه بهداشتي مستقر در مرز مهران تمام زوار عراقي را از حيث موارد بهداشتي و ابتلا به بيماريهاي واگيردار کنترل مي کند.
براساس گزارشها ي موجود ،روزانه حدود دو هزار و 500 زاير ايراني و عراقي از طريق خروجي مهران واقع در 90 کيلومتري جنوب شهر ايلام به دو کشور تردد مي کنند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.55091s, 18q