عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی خبر داد:

رشد فزاینده یک بیماری لاعلاج در بین کارگران ایرانی

۱۳۸۷/۰۷/۱۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12742
رشد فزاینده یک بیماری لاعلاج در بین کارگران ایرانی

حمید سهراب پور درگفتگو با خبرنگارسلامت نیوز اظهار داشت:استفاده از ماده آستستوز درسال 1995 در صنایع کشورهای پیشرفته درحالی ممنوع شد که درصنایع ایران همچنان ازآن استفاده می شود.

وی، پیشگیری را تنها راه درمان بیماری استستوز دانست و افزود:استنشاق مداوم ماده آستستوز از سوی کارگران درمدت زمان ده تا پانزده سال، باعث ایجاد تغییرات در ریه این افراد می شود و درحالی مبتلا به بیماری پیشرفته استستوز می شوند که هیچ روش درمانی برای آنها وجود ندارد.

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی، تصریح کرد: بیماری سیلکوز که از استنشاق سیلس در معادن سنگ بری ، تولید شن و چاه گری ایجاد می شود از دیگربیماری های ریوی است که جزء بیماریهای شایع شغلی قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: با وجود سنگین شدن هوا و آلودگی بیش از حد و رشد بالایی سیگار در بین تمام طبقات جامعه، خطربروز بیماری های مختلف ریوی ازجمله آسم، برونشیت مزمن و سرطان ریه در جامعه ایرانی دو چندان شده است.

سهراب پور با اعلام اینکه بیماری آسم همردیف با دیگر بیماریهای ریوی درحال رشد چشمگیر است،اظهارداشت: استرس، نوع تغذیه ، غذای های کنسرو شده و استفاده از مواد افزودنی در غذاهای آماده و طبخ شده عامل رشد آسم دربین عموم جامعه شده است.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه بیماری آسم در پنجاه درصد ازجمعیت کودکان ، ارثی است، خاطر نشان کرد: آسم آلرژیک و غیر آلرژیک دو نوع مختلف بیماری آسم است که عوامل ارثی بیشتر در آسم آلرژیک قابل شهود است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.5878s, 19q