نظارت برمواد غذایی در راستای طرح تحول نظام سلامت آغاز شد

۱۳۹۳/۰۸/۲۵ - ۱۵:۰۵ - کد خبر: 127430

سلامت نیوز: مدیر کل نظارت وارزیابی فرآورده های غذایی ، آشامیدنی ، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: نظارت بر مواد غذایی در راستای طرح تحول نظام سلامت آغاز شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان غذا و دارو، «هدایت حسینی» افزود: کمیته و تیم های کارشناسی مشخصی با پنج محورتشکیل شده که در راستای طرح تحول نظام سلامت نظارت و کنترل مواد غذایی را بر عهده دارند.

وی تصریح کرد: در این تیم های کارشناسی ،افراد متخصص، همکاران سازمان غذا و دارو و کارشناسانی از دانشگاههای علوم پزشکی سراسرکشور حضور دارند.

حسینی درخصوص فعالیتها و عملکرد سازمان غذا و دارو درطرح نظام سلامت افزود: با عنایت به سیاستهای کلی سلامت ابلاغی ، رهبر معظم انقلاب و با توجه به اهداف نظام سلامت، توجه به مبحث سلامت و بهداشت غذا به حوزه طرح تحول سلامت، بیش از یک ماه است که آغاز به کار کرده است.

مدیر کل نظارت وارزیابی فرآورده های غذایی، آشامیدنی، آرایشی وبهداشتی اظهار امیداوری کرد: تا پایان سال جاری حداقل در سه محور از این برنامه ها، ارتقا سلامت و بهداشت مواد غذایی در کشور تضمین باشد و نتایج مطلوبی به دست آید.

حسینی افزود: محور اول این طرح در روز جهانی غذا با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس سازمان غذا و دارو تحت عنوان چراغ راهنمای تغذیه ای ابلاغ شد که این طرح همان طرح برچسب گذاری مواد غذایی است که در طرح تحول سلامت قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: در این طرح نشانگرهای تغذیه ای، می تواند به مردم این اطلاعات را خیلی سریع منتقل کند که یک ماده غذایی از نظر معیارهای تغذیه ای در چه وضعیتی قرار دارد.

حسینی در خصوص ادامه واستمرار این طرح گفت: چهار بسته دیگراین طرح هم در حال کارشناسی است که پس از نهایی شدن و تصویب وزیربهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو در هفته جاری ابلاغ می شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.33711s, 18q