پيشي‌گرفتن سفيد‌كننده از خميردندان

۱۳۸۷/۰۷/۱۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12744
اين موضوع باعث شده در برخي موارد بازار سفيد‌كننده‌ها از خمير‌دندان‌ها پيشي بگيرد. اين در حالي است كه مصرف اغلب سفيد‌كننده‌‌هاي موجود در بازار، دندان‌ها را دچار ساييدگي مي‌كند.

سفيد‌كننده‌ها حداكثر براي مصرف هفته‌اي يك‌بار مجاز شمرده مي‌شوند؛ حال آنكه برخي عادت دارند اين ماده را هر روز و به جاي خميردندان روي دندان‌ها بكشند.

جداي از افرادي كه زيبايي را به سلامتي ترجيح مي‌دهند، شباهت سفيد‌كننده‌ها به خمير دندان باعث شده عرضه آن در بازار به حداكثر برسد. بنابراين بايد دانست كه سفيد‌كننده‌ها خميردندان‌هايي با خاصيت سفيد‌كنندگي نيستند.

اما كارشناسان اين عرصه در پاسخ به اين سئوال كه خمير دندان مناسب چه خميردنداني است؟ مي‌گويند خميردندا‌ن‌های مختلف فرق آنچنانی با هم ندارند، به ويژه‌ آنكه در رعايت بهداشت دهان و دندان نوع خمير دندان حداقل نقش را دارد .

مطابق نظر آنها همه خمير دندا‌‌ن‌ها شامل مواد شوينده، ساينده، کف کننده، خوشبو کننده و فلورايد هستند. بنابراين چنانچه از يك خميردندان استاندارد استفاده مي‌كنيد بدانيد كه آنچه بعد از كشيدن نخ دندان به سلامت آن كمك مي‌كند نوع و جنس مسواك است.

فقط در مورد خمير دندان كودكان بايد دقت بيشتري كرد. این خمیر دندان ها با طعم ها و رنگ های مختلفی تهیه می شوند تا بچه ها به شوق خوردن یک خمیر دندان خوشمزه هم شده مسواک بزنند.

اما توجه داشته باشید که چنانچه کودک شما دارای سن کمتر از ۲ سال است باید از خمیر دندان بدون فلوراید استفاده کند. کودکان قبل از ۲ سالگی معمولا مقداری از خمیر دندان را قورت می دهند.

این خوردن خمیر دندان و جذب فلوراید موجود در آن می‌تواند باعث مسمومیت کودک در کوتاه مدت و یا سبب بدرنگ شدن دندان‌ها در طولانی مدت مي‌شود.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.12188s, 18q