کاهش واردات دارو براي برخي ناخوشايند است

۱۳۸۷/۰۷/۱۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12753
کاهش واردات دارو براي برخي ناخوشايند است
دکتر "کامران باقري لنکراني" ‌روز سه شنبه در حاشيه برگزاري مراسم توديع و معارفه روساي قديم و جديد دانشگاه علوم پزشکي ايران به خبرنگاران گفت: موقعيتي که کارکنان دولت در آن کار مي کنند از جمله شيوه نشستن و ارتقاع ميز و صندلي آنان بسيار مهم است و وضعيت نامناسب کاري آنان ممکن است باعث بروز مشکلاتي از جمله مشکلات عضلاني و اسکلتي شود .
باقري لنکراني افزود: براساس مصوبه شورايعالي سلامت ، دستگاه ها نيز موظفند با برنامه زمان بندي شده و در چارچوب آيين نامه اي که وزارت بهداشت تدوين مي کند ، برنامه هاي سلامت کارکنان خود را اجرايي و عملياتي کرده تا در محيط کار شاهد مخاطرات شغلي به دليل بحث هاي حرفه اي نباشيم.
*** بسته تندرستي سالمندان تدوين شد
وي همچنين به تدوين بسته تندرستي سالمندان اشاره کرد و گفت:‌ با توجه به اينکه موضوع مراقبت از سالمندان در وزارت بهداشت خيلي جدي دنبال مي شود در حدود 42 شهرستان به صورت پايلوت اين بسته تندرستي اجرا شده و درزمان حاضر نيز مشغول جمع بندي اين فعاليت ها در شهرستان هاي ياد شده هستيم .
وي تاکيد کرد : نکته مهمي که در مراقبت از سالمندان وجود دارد فقط به مراقبت طبي آنها محدود نمي شود بلکه بايد ساير نيازهاي آنان از جمله نيازهاي روحي و عاطفي آنان را نيز لحاظ کرد .
وزير بهداشت اظهاراميدواري کرد که بحث مراقبت از سالمندان با توجه به جمع بندي ها و مطالعاتي که به صورت پايلوت در 42شهرستان در حال انجام است نه تنها در بودجه سال آينده بلکه در قانون توسعه پنجم نيز مفادي براي آن پيش بيني و به صورت قانونمند پيگيري شود .
*** کاهش 500 ميليارد ريالي صادرات يک شرکت دارويي به ايران
باقري لنکراني به تصميمات اخير وزارت بهداشت در خصوص وضعيت دارو در کشور گفت: تصميماتي که امسال وزارت بهداشت داشته، باعث شده است که صادرات يکي از شرکت هاي صادر کننده دارو به ايران 500 ميليارد ريال کاهش يابد.
وي گفت:‌ با کاهش صادرات شرکت خارجي ياد شده برخي افراد نيز مصاحبه هايي را با رسانه ها براي موج سازي انجام دادند که وقتي اين مصاحبه ها پيگيري شد ريشه اش به شرکت ياد شده باز مي گشت که صادرات دارويي اش به ايران کم شده بود .
وزير بهداشت ادامه داد: برخي مطالبي که براي دارو درج شده و موج آن ايجاد شده، صورتي در زير دارد.
*** طرح پرونده الکترونيک سلامت در يک برنامه 10 ساله به نتيجه مي رسد
وي به طرح پرونده الکترونيک سلامت اشاره کرد و گفت در جلسه اخير شورايعالي سلامت مصوب شده اين طرح در يک برنامه 10 ساله به نتيجه برسد .
وزير بهداشت اظهارداشت : اين وزارتخانه آمادگي کشوري کردن پرونده الکترونيک سلامت را که الان در چند شهرستان از جمله بابلسر به صورت پايلوت در حال اجرا است دارد
*** در افزايش ظرفيت دانشگاه هاي علوم پزشکي نبايد بي گدار به آب زد
باقري لنکراني با اشاره به تصويب کليات طرح افزايش ظرفيت دانشگاه ها اظهارداشت: بايد ببينيم متن نهايي اين موضوع چه مي شود اما آنچه که به صورت قانون ابلاغ شود را انجام مي دهيم .
وي با بيان اينکه طبق قانون برنامه چهارم توسعه بايد ظرفيت پذيرش دانشجو در رشته هاي علوم پزشکي متناسب با نياز جامعه و بازار کار باشد، اظهارداشت: نبايد در افزايش ظرفيت ها بي گدار به آب بزنيم که نه تنها مشکلي را حل نمي کند بلکه مشکلاتي را هم ايجاد مي کند .
*** درمان بيماران صعب العلاج با گستردگي بيشتري پيگيري مي شود
لنکراني با بيان اينکه درمان بيماران صعب العلاج با گستردگي بيشتري نسبت به سال گذشته پيگيري مي شود .
وزير بهداشت گفت: درراستاي اين برنامه 30 مرکز براي درمان رايگان پنج نوع سرطان شايع در کشور مثل سال گذشته به کار خود ادامه مي دهند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.23611s, 19q