افزایش آمار مبتلایان به ایدز در آمریکا

۱۳۸۷/۰۷/۱۳ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12762
افزایش آمار مبتلایان به ایدز در آمریکا
به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاری رویترز، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، سی دی سی، در آمریکا اعلام کرد : بر اساس آماری که از سال 2006 تاکنون جمع آوری شده است می توان گفت: آمار ایدز در این کشور رو به فزونی است ولی طول عمر مبتلایان به ایدز افزایش یافته است.

مبتلایان ویروس‌ ایدز در دنیا از طریق‌ تماس‌ جنسی‌ به‌ این‌ بیماری‌ گرفتار شده‌ اند و بقیه‌ از راههای‌ دیگر مانند سرنگ‌ آلوده‌ مشترک‌‌ خون‌ و از مادر به‌ جنین‌ است‌.

به گفته ‌محققان اپیدمی‌ ایدز از سال‌ 1981 در دنیا به‌ وجود آمد و تاکنون‌ حدود 65 میلیون‌ نفر به‌ این‌ بیماری‌ و ویروس‌ آن‌ مبتلا‌ شده‌ اند که‌ بیش‌ از 25میلیون‌ نفر آنها تاکنون‌ به‌ علت‌ این‌ بیماری‌ جان‌ خود را از دست‌ داده‌ اند . بر اساس‌ آخرین‌ آمار موجود اکنون‌ 36 میلیون‌ و 800 هزار نفر بیمار و فرد آلوده‌ به‌ ویروس‌ ایدز در دنیا زندگی‌ می‌ کنند.

24 میلیون‌ و 500 هزار نفر این‌ بیماران‌ در جنوب‌ صحرای‌ آفریقا زندگی‌ می‌ کنند،‌ هفت میلیون‌ و 600هزار نفر آنها در آسیا هستند و بر اساس‌ آخرین‌ آمار سازمان‌ بهداشت‌ جهانی‌ هندوستان‌ با باداشتن‌ پنج میلیون‌ و 700 هزار فرد مبتلا‌ به‌ ویروس‌ ایدز بیشترین‌ جمعیت‌ این‌ بیماران‌ را در دنیا دارد و پس‌ از آن‌ آفریقای‌ جنوبی‌ با پنج میلیون‌ و 500 هزار بیمار است‌‌.

آخرین‌ آمار سازمان‌ بهداشت‌ جهانی‌ نشان‌ می‌ دهد که‌ پارسال‌ ‌ چهار میلیون‌ و یکصد هزار نفر به‌ ویروس‌ ایدز مبتلا‌ شده‌ اند و دو میلیون‌ و 800 هزار نفر نیز طی‌ سال‌ 2005 بر اثر این‌ بیماری‌ جان‌ خود را از دست‌ داده‌ اند‌ ‌فقط پنج درصد بیماران‌ ایدز به‌ دارو دسترسی‌ دارند.

محققان می گویند : شش میلیون‌ و 500 هزار فرد آلوده‌ به‌ ویروس‌ ایدز در دنیا نیازمند داروهای‌ گران‌ قیمت‌ این‌ بیماری‌ هستند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.02268s, 18q