150میلیون دلار هزینه صادرات دارو درکشور

۱۳۹۳/۰۸/۲۸ - ۱۳:۵۶ - کد خبر: 127827

سلامت نیوز: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درخصوص صادرات دارو در کشور گفت: میزان واردات دارو از صادرات در کشور بیشتر است.

عبدالرحمان رستمیان در گفت و گو با پانا، با بیان اینکه میزان واردات دارو از صادرات در کشور بیشتر است، اظهار داشت: در سال جاری صادرات دارو حدود 150 میلیون دلار و واردات دارو حدود یک میلیارد دلار بوده است.
این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: ما زمانی می توانیم در عرصه داروسازی ادعا داشته باشیم که میزان واردات و صادرات دارو در کشور جابجا شود، تا حرفی برای گفتن داشته باشیم.
وی خاطرنشان کرد: در عین حال وضعیت صنعت داروسازی در ایران رو به رشد است و می توان به آینده این صنعت امیدوار بود، البته این امیدواری هم با تحقق زیرساخت ها و سیاست های حمایتی صورت می گیرد.
رستمیان با بیان اینکه تحریم ‌ها تأثیر منفی در تأمین و تدارک دارو داشته است، تصریح کرد: این تحریم ‌ها موجب شد تمامی نقل و انتقالات مالی کشور را هدف و تحت‌ تأثیر قرار دهد.
وی با تأکید بر اینکه ورود به بازارهای بین المللی ضروری است، گفت: بازار دارویی ایران به ‌طور کلی بازار محدودی است، صنعت داروسازی برای اینکه از نیروهای متخصص امکانات، تکنولوژی، زیرساخت‌ های تولیدی و نیروی انسانی توانمند استفاده کند، باید به خارج از مرزهای ایران بیاندیشد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.10958s, 18q