تهرانی ها بیشتر در معرض ابتلا به سرطان هستند

۱۳۹۳/۰۸/۲۹ - ۰۹:۴۶ - کد خبر: 127934
تهرانی ها بیشتر در معرض ابتلا به سرطان هستند

سلامت نیوز: یک آسیب شناس اجتماعی و متخصص علوم رفتاری، از ابتلای سالانه 90 هزار نفر در کشور به بیماریهای سرطان خبر داد و گفت: تهرانیها بیش از سایر استانها در معرض ابتلا به سرطان هستند.

دکتر مجید ابهری در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه سرطان سومین عامل مرگ و میر در کشور است ، گفت: از نگاه رفتار شناسی تغییر سبک زندگی و الگوی تغذیه، استفاده از غذاهای آماده ،کم تحرکی و چاقی در حالی که 60 درصد از مردم دچار اضافه وزن و 30 درصد گرفتار چاقی هستند از جمله عوامل بروز سرطان در افراد است.

وی افزود: در حال حاضر براساس آمار وزارت بهداشت 300 هزار نفر بیمار سرطانی در کشور وجود دارد بطوریکه در بین زنان ایرانی سرطان سینه و در بین مردان نیز سرطان پروستات بالاترین آمار قربانیان را دارد.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: در مجموع 5 سرطان شایع در کشور وجود دارد که به ترتیب شامل سرطان معده ، ریه ، سینه ، روده و پروستات می شود .

به گفته ابهری ، این بیماری علاوه بر درد و رنج برای بیمار ، هزینه سنگین برای تهیه دارو و مشکلات مختلفی را برای پرستاری بدنبال دارد .

این آسیب شناس اجتماعی عنوان کرد: افزایش فعالیت فیزیکی مناسب، تغییر سبک زندگی و عادات غذایی و عدم حضور در فضای آلوده تنفسی از جمله راههای پیشگیری و کاهش سرطان است .

وی افزود: تهرانی ها بیش از سایر افراد کشور در معرض سرطان هستند چرا که 95 درصد از روزهای سال هوای آلوده تنفس می کنند و کم تحرکی و غذاهای آماده در تهران بالاترین آمار در کشور را دارد .

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.93273s, 19q