دفن غير بهداشتي 50 درصد از زباله‌هاي شهري كشور

۱۳۸۷/۰۷/۱۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12794
دفن غير بهداشتي 50 درصد از زباله‌هاي شهري كشور
مهندس احمدي در دومين همايش مناسبت روز جهاني هاري، از كشتارگاه‌هاي سنتي به عنوان محله‌هايي براي تجمع سگ‌هاي ولگرد ياد كرد و افزود: در كشتارگاه‌هاي صنعتي نيز تبديل ضايعات از اهميت بالايي برخوردار است.

وي با بيان اين كه اين سازمان به دنبال امضاي تفاهم نامه‌اي آمادگي خود را براي حذف كشتارگاه‌هاي سنتي به شرط تامين گوشت مورد نيازمردم اعلام كرده است، افزود: هم اكنون با مشكل احداث كشتارگاه صنعتي مواجه هستيم.

وي، با اشاره به بحث اتلاف حيوانات ناقل بيماري و سگ‌هاي ولگرد گفت: تا كنون از 13 شهر كشور 42 هزار و در تهران 181 هزار سگ ولگرد معدوم شده‌اند.

مدير كل دفتر هماهنگي خدمات شهري سازمان شهرداري‌ها ودهياري هاي كشور گفت: از 42 هزار قلاده سگ معدوم شده، شش هزار به روش زنده گيري و مابقي به روش سلاح گرم بوده است.

مهندس احمدي، افزود: با وجود تاكيد بر عدم استفاده از سلاح گرم در اتلاف سگ‌هاي ولگرد، تاكنون دستور العمل جامعي ارايه نشده است.

وي، گفت: بر اساس ماده 75 قانون شهرداري‌هاي كشور، افزايش سطح پيشگيري شهري و مبارزه با بيماري‌هاي ناقل بين انسان و حيوان از وظايف شهرداري‌هاست كه در اين راستا فعاليت‌هايي در جهت مبارزه با بيماري‌هاي مشترك انسان و حيوان صورت گرفته است كه ناامن كردن محيط براي سگ‌هاي ولگرد از آن جمله است كه در اين راستا بر اساس مفاد قانوني مديريت پسماندها طرحي با نام طرح جامع مديريت پسماندها با هدف كاهش توليد پسماند و تفكيك در چارچوبي اصولي و دفن بهداشتي ارايه شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.04613s, 18q