نائب رئیس اول فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی:

لایحه آلودگی هوا هنوز به مجلس نیامده است/خودروها مهم‌ترین عامل آلایندگی هوای کلانشهرها هستند

۱۳۹۳/۰۸/۲۹ - ۱۸:۱۹ - کد خبر: 127974

سلامت نیوز: نایب رئیس اول فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: "لایحه آلودگی هوا " هنوز به مجلس ارائه داده نشده است، در صورتی که اگر این لایحه بررسی و از سوی نمایندگان پیگیری شود، تاثیر بسیاری در کاهش آلودگی هوای کلانشهرهای کشور خواهد داشت.

مسعود پزشکیان در گفت‌و گو با آنا، بابیان این مطلب افزود: " لایحه آلودگی هوا " در دولت به تصویب رسیده و قرار بوده که در صحن علنی مجلس شورای اسلامی بررسی شود، اما هنوز خبری از آن نیست.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که اعضا و به خصوص فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی به عنوان نمایندگان مردم برای حل معضل آلودگی هوا در کشور چه اقداماتی انجام داده‌اند، گفت: جلسات متعددی در فراکسیون محیط زیست مجلس برای بررسی این موضوع تشکیل شد، اما متاسفانه تاثیرگذار نبوده است. چراکه تنها با توصیه و تشکیل جلسه نمی‌توان مشکلات زیست محیطی را حل کرد.

این بهارستان نشین در ادامه سخنان خود نوع شهرسازی، مشکلات عدیده در زیرساخت‌های شهری، فرسودگی سیستم حمل‌و نقل و به الاخص خودروها را مهم‌ترین دلایل آلودگی هوا در کلانشهرهای کشور دانست و تصریح کرد: متاسفانه در زمینه تولید خودرو هنوز نتوانسته‌ایم خود را به استاندارد نزدیک کنیم و دستاورد آن هم این است که خودرویی که از کارخانه خریداری می‌شود، به علت استاندارد نبودن، از همان ابتداهوای شهرها را آلوده می‌کند.

نایب رئیس اول فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با ابراز تاسف از اینکه تاثیرات ناشی از آلایندگی خودروها در کلانشهرها را نمی‌توان به راحتی کنترل کرد، یادآور شد: برخی از کارشناسان و حتی نمایندگان ما هنوز توان علمی و اجرایی کاملی برای رفع مشکلات مربوط به خودروها ندارند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.86671s, 19q