سن ابتلا به دردهاي مفصلي 25سال کاهش يافت

۱۳۸۷/۰۷/۱۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12812
سن ابتلا به دردهاي مفصلي 25سال کاهش يافت
"علي رحيمي" روز يکشنبه در گفت و گو با  ايرنا گفت: کاهش سن ابتلا به بيماري هاي مفاصل به دليل شيوه زندگي نامناسب، بي تحرکي در محيط هاي اداري و عدم فعاليت فيزيکي رخ داده است.
وي افزود: به استناد آمارهاي رسمي، سن ابتلا به بيماري هاي مفاصل از 55 سال به 30 سال کاهش يافته است.
اين عضو انجمن فيزيوتراپي ايران گفت: در گذشته افراد بالاي 55 تا 60 سال براي درمان دردهاي عضلاني - اسکلتي به مراکز فيزيوتراپي و ارتوپدي مراجعه مي‌کردند، اما امروزه افراد با سن 30 سال به بالا به اين مراکز مراجعه مي کنند.
"رحيمي" اظهار داشت: انجام حرکات ورزشي مداوم و منظم حداقل به مدت 15 دقيقه در روز، پياده‌روي روزانه و انجام حرکات کششي در حين انجام کار در محيط هاي اداري از جمله راه هايي است که افراد جامعه با انجام آن مي‌توانند سلامت جسمي خود را تضمين کنند و عوارض کم تحرکي را کاهش دهند.
وي با بيان اينکه "رعايت بهداشت فيزيکي موثرترين و مفيدترين روش پيشگيري از بروز مشکلات مفصلي است"، گفت: بيماران مبتلا به دردهاي مفصلي که در سنين 30 تا 50 سالگي هستند، بايد کمتر از دارو مصرف کنند.
عضو انجمن فيزيوتراپي ايران همچنين به افراد شاغل در ادارات توصيه کرد: به مدت طولاني روي صندلي ننشينند و به ازاي هر نيم ساعت نشستن روز صندلي، 10 دقيقه بايستند يا راه بروند.
"رحيمي" تصريح کرد: دردهاي مفصلي گردن، زانو و کمر شايعترين دردهايي است که امروزه شاغلان در مراکز اداري از آن رنج مي برند و اين دردها به مرور زمان مي توان عوارض جبران ناپذيري را در پي داشته باشد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.63852s, 18q