آخرين هشداروزارت بهداشت به توليد کنندگان و واردکنندگان محصولات دخاني

۱۳۸۷/۰۷/۱۴ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12813
آخرين هشداروزارت بهداشت به توليد کنندگان و واردکنندگان محصولات دخاني
"خديجه محصلي " در گفت و گو با ايرنا افزود: اگر توليدکنندگان و وارد کنندگان محصولات داخلي اقدام به اجراي اين دستورالعمل نکنند،مطابق با قانون حق عرضه محصولات را نخواهند داشت.
وي اظهار داشت: از اول تيرماه سال جاري اجراي اين دستورالعمل بخشنامه شده بود و ستاد کشوري کنترل دخانيات نظارت دقيق دراين زمينه را دارد و در صورت عدم اجراي اين دستورالعمل ،از سوي توليدکنندگان و وارد کنندگان به مراجع قضايي معرفي خواهند شد.
محصلي با بيان اينکه دستورالعمل صدور مجوز براي عاملين مجاز عرضه محصولات داخلي نيز در حال اجرا است ، گفت: بر اساس اين دستورالعمل مکان هاي مجاز عرضه محصولات دخاني مشخص مي شوند و فروش سيگار نيز توسط اين افراد به نوجوانان زير 18سال ممنوع خواهد بود.
وي تصريح کرد: اين دستورالعمل از سوي وزارت بازرگاني در حال پيگيري است و عاملين واجد شرايط تا اول بهمن ماه سال جاري فرصت انجام اين کار را دارند.
وي ادامه داد:بر اساس قانون جامع کنترل دخانيات صنف خواربارفروش و سوپرمارکت مجاز به فروش محصولات دخاني در فاصله حداقل 100 متر دور تر از مراکز فرهنگي، آموزشي ورزشي و مذهبي هستند.
محصلي با بيان اين که براي اجراي "20 ماده قانون جامع کنترل و مبارزه با دخانيات " نيازمند ايجاد مقدماتي هستيم،افزود: مطابق ماده 13 اين قانون، نبايد دخانيات در ادارات دولتي و وزارتخانه‌ها استعمال ‌شود.
وي با بيان اين‌ که در استان همدان در ابتکاري نو با همکاري استانداري و وزارت بهداشت گروه نظارت بر نحوه اجراي قانون در سازمانها تشکيل شده است، اظهار داشت : سالهاست که بر روي ممنوعيت کامل تبليغات دخانيات فعاليت مي‌شود و دستورالعمل ضوابط صدور پروانه فروش براي محصولات دخاني آماده و تا پايان سال عملياتي خواهد شد.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.33685s, 18q