رییس کمیسیون انرژی مجلس:

بنزین وارداتی پاک است/واردات بنزین ارزانتر از تولید آن در پتروشیمی ها است

۱۳۹۳/۰۹/۰۱ - ۱۱:۲۰ - کد خبر: 128149
بنزین وارداتی پاک است/واردات بنزین ارزانتر از تولید آن در پتروشیمی ها است

سلامت نیوز :رییس کمیسیون انرژی مجلس، گفت: بر اساس مستندات ارایه شده از سوی سازمان استاندارد و سازمان محیط زیست بنزین وارداتی از کیفیت بالایی برخوردار بوده و یورو 4 است.

علی مروی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نشست مشترک این کمیسیون با مسئولان استاندارد و محیط زیست و دیوان محاسبات درباره کیفیت بنزین وارداتی و بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از بنزین وارداتی، ‌گفت: در گزارش های اولیه این موضوع که بنزین وارداتی یورو چهار است مورد تایید قرار گرفته و تنها در یک تست درصد کمی آلودگی بوده که قابل اغماض است.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی، گفت: در این جلسه مقرر شد کارگروهی مشترک از واحدهای نظارتی و مجلس تشکیل شود تا اسناد واردات را در مبدا و مقصد بررسی کنند تا درباره کیفیت بنزین به اطمینان برسیم.

وی با بیان این که متقاضیان تحقیق و تفحص برای تصمیم گیری منتظر گزارش کمیته مشترک هستند،‌ گفت: از بهمن ماه سال گذشته بنزین یورو 4 توزیع شد و از نیمه تیرماه سال جاری نیز بنزین یورو 4 وارد کشور و بنزین پتروشیمی حذف شد از این رو می بینیم که در مقایسه با مدت 6 ماهه مشابه سال قبل تعداد روزهای آلوده کم شده است.

رییس کمیسیون انرژی مجلس در پاسخ به این سوال که متقاضیان تحقیق و تفحص معتقدند که هزینه واردات بنزین بیشتر از تولید آن در پتروشیمی ها است،‌ گفت:هزینه تولید بنزین در واحدهای پتروشیمی بیشتر از بنزین وارداتی بوده است.

مروی درادامه درباره سیاستهای عربستان در بازار نفت و اینکه برخی معتقدند عربستان در رقابت با آمریکا تولید خود را افزایش داده است، افزود: عربستان در حال حاضربا هدف ضربه زدن به ایران و روسیه با آمریکا همکاری می کند.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس،گفت: وزیر نفت ایران هم حتما در اوپک نظر بقیه اعضا را جلب و پی گیری خواهند کرد تا به یک اجماعی درباره تولید برسند به نحوی که کاهش قیمت بیش از این نشود.

رییس کمیسیون انرژی مجلس دراین باره که النعیمی گفته عربستان تعیین کننده بازار نیست و برای رسیدن بازار به ثبات تلاش می کند،‌گفت: حرف وعمل وزیر نفت عربستان یکی نیست چراکه اگردرعمل سقف تولید اوپک را رعایت کنند قیمت نفت کاهش نمی یابد/

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.14836s, 19q