برپایی بازارچه مهر پاییزی به نفع بیماران خاص

۱۳۹۳/۰۹/۰۱ - ۱۴:۱۳ - کد خبر: 128193

سلامت نیوز: جشنواره غذاهای خانگی و بازارچه خیریه به نفع بیماران خاص برگزار می شود.

به گزارش سلامت نیوز،برپایی این بازارچه به نفع بیماران خاص و برای کمک هر چه بیشتر به بهبود این عزیزان می باشد.

این بازارچه در بنیاد امور بیماری های خاص در محل بنیاد، واقع در اتوبان صدر(ازغرب به شرق)، خیابان بهار جنوبی(ورودی کاوه شمال)، بن بست سعید شرقی، پلاک 2 برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است کلیه اجناسی که در این بازارچه به فروش خواهد رسید توسط خیرینی تهیه شده است که اجناسشان را با نیت کمک به این مراسم در اختیار این بنیاد قرار داده اند.

گفتنی است بنياد امور بيماري هاي خاص، نهادي غيردولتي است كه فعاليت خود را در زمينه هاي درماني، آموزشي و ترويجي در حوزه پيشگيري، كنترل و كاهش آسيب هاي ناشي از بيماري هاي خاص، از ارديبهشت 1375 آغاز كرده است.


فعاليت هاي بنياد با هدف ايجاد عزم ملي در توجه به مسايل بيماران خاص، همكاري و مشاوره براي بهره گيري بهينه از امكانات و اعتبارات، تجهيز و راه اندازي مراكز درماني، ارتقاي آگاهي ها از راه گسترش برنامه هاي آموزشي و ترويج فرهنگ پيشگيري، همكاري با نهادهاي علمي و اجرايي مردمي، دولتي و بين المللي براي تبادل اطلاعات و تجربيات و گسترش خدمات پژوهشي، آموزشي، درماني و اجتماعي براي بيماران سازمان دهي شده است.


در ميان بيماران، گروهي هستند كه به لحاظ ماهيت بيماري يا عوارض آن و مشكلات مختلف درماني، دارويي، اجتماعي و اقتصادي در شرايط ويژه اي به سر مي برند. صعب العلاج بودن اين بيماري ها به نحوي كه بيمار تا آخر عمر خود با آن درگير است و هزينه هاي سنگين اين نوع بيماري ها و آثار منفي كه بر سلامت روحي و رواني بيمار و خانواده وي باقي مي گذارد به واقع اين گروه را در شرايط خاص و دشوار قرار مي دهد.


بنياد در سه سطح ‹سياستگزاري و نظارت›، ‹مشاوره، آموزش و پژوهش› و ‹اجرا› فعاليت مي كند. بخش هاي مختلفي كه ياري دهنده بنياد در پيشبرد اهداف مورد نظر است عبارتند از معاونت آموزش و پژوهش، معاونت درمان، معاونت اجرايي، معاونت اداري و مالي و دفاتر روابط عمومي و امور بين الملل
اکنون این بنیاد قصد برگزاری بازارچه ای به نفع بیماران خاص را دارد.

بازارچه مهر پاییزی

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.75737s, 18q