روش جدید برای بررسی احتمال وجود سرطان در سالخوردگان

۱۳۸۷/۰۷/۱۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 12822
روش جدید برای بررسی احتمال وجود سرطان در سالخوردگان
به گزارش سلامت نیوز به نقل از آسوشیتدپرس، محققان مركز تحقیقات سرطان آمریکا در بخش پیشگیری ها اعلام كردند: سی تی اسكن اونكوگرافی كه نوعی كولونوسكوپی مجازی است و آزمایش بررسی دی ان ای در مدفوع دو روش جدید محققان برای بررسی احتمال وجود سرطان كولون در افراد سالخورده است .

محققان می گویند همه افراد بین 50 تا 75  ساله باید از نظر وجود سرطان كولون تحت بررسی قرار گیرند.

آنان باید هر ده سال كولونوسكوپی كامل روده بزرگ شوند و هر پنج سال باید تحت عمل تشخیصی سیگوموئیدوسكوپی برای بررسی كولون پایینی قرارگیرند و هر سه سال آزمایش مدفوع دهند تا احتمال وجود خون در آن بررسی شود. ضمنا این افراد باید هر سال یك آزمایش مدفوع جدا بدهند.

از آنجا كه كولونوسكوپی كه نوعی آندوسكوپی روده بزرگ است خطراتی همچون عفونت پارگی كولون و واكنش های بدن به داروهای مسكن دربردارد پزشكان تصمیم گرفتند روشی نوین بیابند كه انگیزه جدیدی برای سالخوردگان باشد تا به روش های تشخیصی سرطان كولون تن در دهند.

وسیله جدید محققان كه از چارچوب های تشخیصی سال 2002 تبعیت می كند روشی نوین و كم خطر برای تشخیص احتمال وجود سرطان روده بزرگ در سالخوردگان است .

بیماری سرطان در هر بافت یا عضوی از بدن انسان زمانی آغاز می شود كه سلول های آن برخلاف قوانین طبیعت و بدون كنترل رشد كنند این سلول های سرطانی با رشد غیرطبیعی باعث اختلال در عملكرد بافت عضو یا اعضایی از بدن می شوند.
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.5196s, 18q